«ԱրմենՏել»  եւ «Այ-Թի Պլազա» ընկերությունները պարգեւատրեցին բջջային սարքերի ակցիա վաճառքին մասնակցած Beeline լավագույն աշխատակիցներին։ Ակցիայի նպատակն էր հաճախորդներին ծանոթացնել ժամանակակից հասանելի սարքավորումների օրինակներին եւ Beeline շարժական ինտերնետի նոր շահավետ սակագնային փաթեթներին։
Ակցիան, որը մեկնարկել էր դեռեւս սույն թվականի փետրվարի 20–ին, իրականացվում էր Beeline վաճառքի եւ սպասարկման բոլոր գրասենյակներում։ Համատեղ իրականացված ծրագրի ընթացքում, Beeline աշխատակիցների կողմից վաճառվել է Prestigio ընկերության 350 սմարթֆոն եւ պլանշետային համակարգիչ։
Այսօր, ընկերության գլխամասային գրասենյակում «ԱրմենՏել»-ի 9 աշխատակից, ովքեր ապահովվեցին ամենբարձր ցուցանիշներն ակցիա վաճառքի շրջանակում, պարգեւատրվեցին մրցանակներով։
«Բջջային ինտերնետը, հավելվածները, սմարաթֆոնների ու պլանշետային համակարգիչների նորամուծությունները շարունակում են գրավել բջջային հաղորդակցությունների շուկան։ Որպես Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր՝ «ԱրմենՏել» ընկերությունը պատասխանում է միջազգային միտմանն` առաջարկելով բջջային ինտերնետի նոր սակագներ եւ հասանելի սարքավորումներ գործընկերների հետ համագործակցության շրջանակում։ Մեզ համար շատ կարեւոր է, որ յուրաքանչյուր հաճախորդ, ով ընտրություն կկատարի ի օգուտ մեր ընկերության, ստանա առավելագույն պարզ եւ հարմար առաջարկների փաթեթ»,- նշեց «ԱրմենՏել»  ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Prestigio ընկերության արտադրանքի պաշտոնական դիստրիբյուտոր «Այ-Թի Պլազա» ընկերություն տնօրեն Լեւոն Սերայդարյանը նշեց. «Վերլուծական Gartner Android ընկերության տվյալների համաձայն՝ պլանշետները 2013 թվականին զբաղեցրել են համաշխարհային շուկայի 61,9 տոկոսը։ 2012 թվականի համեմատությամբ դրանց վաճառքը կրկնապատկվել է։ Նման աճը պայմանավորված է նաեւ ոչ շատ թանկ պլանշետների առկայությամբ եւ հենց դրա շնորհիվ է, որ որոշ երկրներում պլանշետների վաճառքն աճել է 145 տոկոսով։ Հայաստանում նույնպես նկատվում է նման պլանշետային համակարգիչների պահանջարկ, եւ մենք ուրախ ենք, որ «ԱրմենՏել» ընկերության հետ համագործակցության շնորհիվ կարողնում ենք խթանել այս շուկայի աճին»։
Prestigio ընկերության սմարթֆոնները եւ պլանշետային համակարգիչները հասանելի են Beeline վաճառքի եւ սպասարկման բոլոր գրասենյակներում։

Компании «АрменТел» и IT Plaza наградили лучших сотрудников Beeline, принявших участие в акции-продаже оборудования. Целью акции стало ознакомление клиентов с современными образцами доступных смартфонов и планшетов и новыми выгодными тарифами мобильного интернета Beeline.
По итогам акции, которая стартовала еще 20 февраля, во всех офисах продаж и обслуживания Beeline в Ереване и регионах, сотрудниками Beeline было реализовано 350 единиц смартфонов и планшетов производства компании Prestigio.
Сегодня в административном здании «АрменТел» были награждены девять сотрудников компании, обеспечившие лучшие результаты по итогам акции-продажи.
«Мобильный интернет, приложения и новинки рынка смартфонов и планшетов продолжают завоевывать рынок мобильной коммуникации. Как ведущий телекоммуникационный оператор Армении, компания «АрменТел» отвечает этому общемировому тренду новыми тарифами мобильного интернета и в сотрудничестве с партнерами предлагает доступное оборудование и устройства. Нам очень важно, чтобы каждый клиент, сделавший выбор в пользу услуг Beeline, получил максимально простой удобный и выгодный пакет предложений», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
Левон Серайдарян, директор компании IT Plaza, официального дистрибьютора продукции Prestigio в Армении,  отметил: «По информации аналитической компании Gartner Android-планшеты по итогам 2013 года заняли 61,9% мирового рынка. Их продажи по сравнению с 2012 годом возросли вдвое. Во многом рост обусловлен наличием недорогих моделей в продуктовых линейках и благодаря этому в некоторых странах продажи планшетов увеличились за год на 145%. В Армении мы также наблюдаем значительное увеличение спроса на бюджетные планшеты и рады возможности стимулировать этот рынок, в том числе и в сотрудничестве с компанией «АрменТел».
Смартфоны и планшеты компании Prestigio, производителя высокотехнологичных продуктов потребительской электроники, доступны во всех офисах продаж и обслуживания Beeline.