«Զվարթնոց» օդանավակայանը պատրաստ է քննարկել ուղեւորների սպասարկման վճարի նվազեցումը: Այդ մասին NEWS.am-ին հայտարարեց «Զվարթնոց» օդանավակայանի («Արմենիա» Միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ) գլխավոր տնօրեն Մարսելո Վենդեն: «Մենք պատրաստ ենք դրանով աջակցել տուրիզմին», - հավելեց նա:
Կառավարության դեկտեմբերի 11-ի նիստին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունել էր «Շիրակ» օդանավակայանի (որը սպասարկում է հանրապետության երկրորդ քաղաքը՝ Գյումրին) ուղեւորների համար ելքի տուրքերի չեղարկումը: Իր կողմից, «Արմենիա» միջազգային օդանավակայանները» համաձայնել է կրճատել մեկ ուղեւորի սպասարկման վճարը՝ 45 եվրոյից մինչեւ 20 եվրո:
Հարցին՝ հնարավո՞ր է, արդյոք, դա անել նաեւ «Զվարթնոցում», Վենդեն նկատեց, որ ընկերությունը պատրաստ է քննարկումնրին, սակայն որոշակի թվեր նշել դեռեւս վաղ է: «Մենք դեռ չեք կարող ասել «20 եվրո», կամ «25», կամ «30»: Սակայն մենք պատրաստ ենք աջակցել կառավարությանը, որը ցանկանում է երկրում զարգացնել տուրիզմը:

Earlier, at the Government session on Dec. 11, Armenia’s Prime Minster Hovik Abrahamyan welcomed the legislative bill of lifting exit visa fees for passengers of Shirak airport in Gyumri, second largest city in Armenia. Armenia International Airports decided to top up this benefit by cutting €25 off the €45 handling fee per passenger, which would help to reduce fares.
When asked whether the same could be done in Zvartnots, Vende told that the company is ready for discussions, although it’s early to provide figures.
“We cannot say if this will be €20, €25 or €30, but we will support the government, thus helping to develop tourism in the country,” Vende added.