Հայաստանի տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 21-ի ժամը 09.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի եւ փակ ավտոճանապարհներ:
Փակ է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը, Երեւան-Մեղրի ավտոճանապարհի «Զանգեր» կոչվող հատվածը, Գյումրի-Բավրա ավտոճանապարհի Թորոսգյուղի հատվածը, Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհի 15-րդ կմ-ը:
Դժվարանցանելի են Ապարան-Արագած ավտոճանապարհը, Շիրակի մարզի Ախուրյան գյուղի ավտոճանապարհները, Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի հատվածը:
Սյունիքի մարզում բուք է եւ ցածր տեսանելիություն:
Դիլիջանի ոլորաններում եւ Տավուշի մարզի Ոսկեպար գյուղի հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհին մառախուղ է:
Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Լոռու մարզի Վանաձոր, Ստեփանավան քաղաքներում, Շիրակի մարզի Ամասիա, Աշոցք գյուղերում, Սյունիքի մարզի «Զանգեր» կոչվող հատվածում եւ Տավուշի մարզում ձյուն է տեղում:
Խորհուրդ է տրվում երթեւեկել ձմեռային անվադողերով:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

YEREVAN. – There are roads in Armenia that are either closed or difficult to drive as of Saturday at 9am, reported the Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations.
The Sotk-Karvachar Highway, “Zanger” road section of the Yerevan-Meghri Highway, Torosgyugh village section of the Gyumri-Bavra Highway, and the 15th kilometer of the Vanadzor-Alaverdi Highway are closed.
The Aparan-Aragats Highway, the Akhuryan village roads, and the Vardenis town motorways are difficult to drive.
In addition, there is black ice on some sections of the bends of Dilijan city, and on the Voskepar village section.