Բաղրամյան պողոտայում ակցիայի մասնակիցները հայտարարել են, որ իրենց պահանջներն ու խաղաղ մարտավարությունը չեն փոխվել։ Հայտարարությունը ամբիոնից հնչեցրեց «Ոչ թալանին» նաախձեռնության անդամ Նարեկ Այվազյանը։ (ֆոտոռեպորտաժ)
«Մենք՝ շուրջ մեկ շաբաթ Բաղրամյան պողոտայում ակցիայի մասնակիցներս հայտնում ենք, որ մեր պահանջներն ու խաղաղ մարտավարությունը չեն փոխվել»,- նշեց նա՝ ներկայացնելով երեք պահանջները՝ չեղարկել ՀԾԿՀ որոշումները, պատժել հունիսի 23-ին քաղաքացիների դեմ բռնություններ գործած անձանց, վերանայել սակագինը նվազման ուղղությամբ։
Դիմելով ցուցարարներին՝ Նարեկ Այվազյանը խնդրեց ավելի համախմբված լինել, կիրառել ուղիղ ժողովրդավարության որոշումները, խմբեր ստեղծել եւ խորհուրդներ ներկայացնել։ «Հայաստան, արի Բաղրամյան»,- ասաց նա։
Այս պահին նախաձեռնող խմբի անդամները քննարկումներ են անելու՝ պարզելու հետագա անելիքները։
Նշենք, որ այսօր Բաղրամյան պողոտայում անհամեմատ քիչ են ցուցարարների թիվը, քան նախորդ օրերին։ Առայժմ չկա նաեւ կենդանի պատը, հատուկենտ գործիչներ են գտնվում ցուցարարների եւ ոստիկանների միջեւ։
Հունիսի 22-ի երեկոյան ժամը 19:00-ից քաղաքացիները հավաքվել են Բաղրամյան պողոտայում, փակել այն եւ պահանջում են կասեցնել հունիսի 17-ին կայացրած որոշումը: Հունիսի 28-ին ցուցարարների մի մասը հեռացել էր Ազատության հրապարակ, իսկ մեծ մասը մնացել էր Բաղրամյան պողոտայում։

Участники акции протеста на проспекте Баграмяна заявили, что их требования и мирная тактика неизменны. Заявление озвучил с трибуны член инициативной группы «Нет грабежу» Нарек Айвазян. (фоторепортаж)
Он напомнил, что требование сводится к отмене решения о повышении платы за электроэнергию, наказание применивших насилие полицейских.
Обратившись к демонстрантам, Нарек Айвазян попросил быть сплоченнее.
Напомним, что 17 июня Комиссия по регулированию общественных услуг Армении приняла решение повысить тарифы на электроэнергию на 6.93 драмов, что спровоцировало протест в армянском обществе. Демонстрация против решения КРОУ началась 19 июня на площади Свободы, затем 22 июня демонстранты направились маршем к президентской резиденции на проспекте Баграмяна и заняли часть проспекта. В ночь на 23 июня акция была разогнана, более 200 человек подверглись приводу, после чего вечером 23 июня на проспект Баграмяна пришло в несколько раз больше протестующих.
27 июня президент Армении заявил, что в ЗАО «Электросети Армении» будет проведен аудит, а до обнародования итогов аудита бремя повышения тарифов Правительство возьмет на себя.
28 июня члены инициативы «Нет грабежу», которые и стали инициаторами протеста, приняли решение уйти с проспекта Баграмяна и продолжить борьбу на площади Свободы, однако часть митингующих осталась на проспекте Баграмяна.