Բաղրամյան պողոտայում ակցիայի մասնակիցները հայտարարել են, որ իրենց պահանջներն ու խաղաղ մարտավարությունը չեն փոխվել։ Հայտարարությունը ամբիոնից հնչեցրեց «Ոչ թալանին» նաախձեռնության անդամ Նարեկ Այվազյանը։ (ֆոտոռեպորտաժ)
«Մենք՝ շուրջ մեկ շաբաթ Բաղրամյան պողոտայում ակցիայի մասնակիցներս հայտնում ենք, որ մեր պահանջներն ու խաղաղ մարտավարությունը չեն փոխվել»,- նշեց նա՝ ներկայացնելով երեք պահանջները՝ չեղարկել ՀԾԿՀ որոշումները, պատժել հունիսի 23-ին քաղաքացիների դեմ բռնություններ գործած անձանց, վերանայել սակագինը նվազման ուղղությամբ։
Դիմելով ցուցարարներին՝ Նարեկ Այվազյանը խնդրեց ավելի համախմբված լինել, կիրառել ուղիղ ժողովրդավարության որոշումները, խմբեր ստեղծել եւ խորհուրդներ ներկայացնել։ «Հայաստան, արի Բաղրամյան»,- ասաց նա։
Այս պահին նախաձեռնող խմբի անդամները քննարկումներ են անելու՝ պարզելու հետագա անելիքները։
Նշենք, որ այսօր Բաղրամյան պողոտայում անհամեմատ քիչ են ցուցարարների թիվը, քան նախորդ օրերին։ Առայժմ չկա նաեւ կենդանի պատը, հատուկենտ գործիչներ են գտնվում ցուցարարների եւ ոստիկանների միջեւ։
Հունիսի 22-ի երեկոյան ժամը 19:00-ից քաղաքացիները հավաքվել են Բաղրամյան պողոտայում, փակել այն եւ պահանջում են կասեցնել հունիսի 17-ին կայացրած որոշումը: Հունիսի 28-ին ցուցարարների մի մասը հեռացել էր Ազատության հրապարակ, իսկ մեծ մասը մնացել էր Բաղրամյան պողոտայում։

YEREVAN. - The activists protesting in Baghramyan Avenue announced that their demands and peaceful tactics haven’t changed. The announcement was made by the “No to Plunder” initiative member Narek Ayvazyan (photos).
“We, the participants of the roughly 2-week protest in Baghramyan Avenue, announce that our demands and peaceful tactics haven’t changed,” he said, presenting three demands, namely to cancel the decisions of the Public Services Regulatory Commission (PSRC), punish the persons who used violence against the citizens on June 23 and reconsider the tariff.
Addressing the protestors, Narek Ayvazyan asked to be more united, apply direct democracy decisions, cerate groups and make proposals.“ Armenia, come to Baghramyan Avenue,” he said.
At the moment the members of the initiative are going to start discussions to determine their further steps.
The number of protestors in Baghramyan Avenue is incomparably small in contrast to the previous days. There is no human shield either: small number of politicians is standing between the protestors and police officers.