Առաջարկվող Սահմանադրության նախագիծը ընտրություն չէ ընդդիմության եւ իշխանության միջեւ, ինչպես նաեւ՝ դեկտեմբերի 6-ի հանրաքվեն իշխանության ընտրություն չէ, ինչպես փորձ են անում ներկայացնել որոշ քաղաքական ուժեր։ Այս մասին նշել են ԲՀԿ ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները Վանաձորում սահմանադրական փոփոխությունների քարոզարշավի շրջանակում վանաձորցիների հետ  ունեցած հանդիպման ժամանակ:
ԲՀԿ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ԲՀԿ ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները տեղեկացրել են, որ այսօր առաջարկվող նախագծի բազմաթիվ հիմնարար դրույթներ դեռ 2007 թվականից ամրագրված են ԲՀԿ ծրագրում, եւ երկրում անցնցում իշխանության փոփոխության իրավական ճանապարհը առաջարկվող փոփոխությունները պաշտպանելն է։
Վանաձորցիների հետ ԲՀԿ ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները քննարկեցին նաեւ երկրի սոցիալ-տնտեսական, արտաքին քաղաքական օրակարգի մի շարք հարցեր։

Предлагаемые конституционные реформы –  не выбор между властью и оппозицией, как это пытаются представить некоторые политические силы. Об этом на встрече в рамках агиткампании референдума по конституционным реформам в городе Ванадзор заявили  представители руководящего состава партии «Процветающая Армения».
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе «ПА», представители «Процветающей Армении» заявили о том, что многие положения в предложенном проекте имеют фундаментальное значение, причем они закреплены в программе партии еще с 2007 года. В связи с этим они призвали ванадзорцев проголосовать за конституционные реформы.
Представители руководящего состава «ПА» обсудили также с ванадзорцами целый ряд вопросов, имеющих отношение к социально-экономической, политической сферам.