Տարածաշրջանում լարված իրավիճակ ,է եւ այդ իրավիճակում ժողովրդին հեղափոխության կոչեր անելը սխալ է: Այս մասին այսօր` նոյեմբերի 30-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահան Բաբայանը՝ հավելելով. «Աշխարհում լրջագույն հանցավոր գործարքներ են տեղի ունենում, եւ Հայաստանը լարված աշխարհաքաղաքական կիզված կետում է եւ գտնում եմ, որ նման հեղափոխություն անելու կոչերը սխալ են»:
«Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, որը տապալված քաղաքական գործիչ է, հետ է եկել եւ ինչ-որ բաներ է խոսում, որին ոչ ոք այլեւս չի հավատում, ուզում է դեկտեմբերի 1-ին հեղափոխություն անել: Մարդկանց տարավ հանրահավաքի, հետո աղոթեց ու գնաց: Դեկտեմբերին 1-ին հեղափոխություն անելու կոչ է անում Հմայական Հովհաննիսյանի պես մոռացված վերլուծաբան, սակայն մեզ այսօր համախմբում ու միասնություն է պետք, քանի որ մի տարածքում ենք ապրում, որտեղ մեծ խնդիրներ կան, դեկտեմբերի 1-ն արդեն տապալված է»,-ասաց Վահան Բաբայանը:
«Չեք անցկացնի» նախաձեռնության անդամ, ՀԱԿ կուսակցության անդամ Արշակ Մուսախանյանն էլ նշեց, որ չի կարծում, որ դեկտեմբերի 1-ի հանրահավաքը տապալվելու է, նրա խոսքով, «Չեք անցկացնի» նախաձեռնությունը դեկտեմբերի 1-ին գնալու է Ազատության հրապարակ եւ սատարելու է «Նոր Հայաստանին»:
«Պարոն Բաբայանի ասածները ոստիկանապետի ելույթի էր նման, խոսեց գեոպոլիտիկ վերլուծություններից ու իրավական հարցերից միայն: Մենք համագործակցել ենք «Նոր Հայաստանի» հետ, համագործակցում ենք նաեւ հիմա, մասնակցելու ենք նաեւ դեկտեմբերի 1-ի գործընթացներին, սակայն ոչ որպես կազմակերպիչներ»,-ասաց Արշակ Մուսախանյանը:
Հիշեցնենք, որ «Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատը 2015թ. դեկտեմբերի 1–ին Երեւանի Ազատության հրապարակում հրավիրել է համազգային հանրահավաք:

В нашем регионе очень напряженная ситуация. В этой ситуации призывать народ к революции – это ошибка. Об этом заявил   журналистам 30 ноября депутат от партии «Процветающая Армения», пресс-секретарь «ПА» Ваан Бабаян.
«Раффи Ованнисян, который является неудавшимся политическим деятелем, вернулся и говорит о чем-то непонятном, ему больше никто не верит. И он хочет 1 декабря организовать революцию. С призывами о революции выступает и забытый всеми политолог Амаяк Ованнисян. Но сегодня нам всем нужны консолидация и сплоченность, поскольку мы живем на территории, где так много проблем», - сказал Бабаян.
В свою очередь, член инициативы «Не проведете!», член Армянского национального конгресса Аршак Мусаханян не согласился с точкой зрения депутата. По его словам, 1 декабря члены инициативы «Не проведете!» пойдут на Площадь Свободы и поддержат фронт «Новая Армения». «Выступление Бабаяна мне напомнило речь начальника Полиции. Мы совместно работали с «Новой Арменией», сотрудничаем и сейчас. И мы примем участие в процессах, запланированных на 1 декабря, но не в качестве организаторов», - отметил Мусаханян.
Напомним, что фронт общественного спасения «Новая Армения» на 1 декабря на Площади Свободы планирует проведение  митинга и начало бессрочной акции протеста.