ԵԽ նախագահ Դոնալդ Տուսկը հայտնել է, որ պատրաստ է գործադրել բոլոր ջանքերը, որպեսզի ԵՄ կազմում գտնվող բոլորը պետությունները շարունակեն մնալ միության կազմում, հայտնում է BBC–ի Ռուսական ծառայությունը:
Տուսկի խոսքով Եվրամիությունը վճռական է տրամադրված պահպանել իր միասնականությունը ու հույս ունի, որ ԵՄ կազմից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուց հետո կկարողանա կանխել մյուս 27 երկրների դուրս գալը:
Բրյուսելում մեկնաբանելով բրիտանական հանրաքվեի արդյունքները՝ Տուսկը հայտնել է, որ միանգամայն վստահ է ԵՄ-ի ապագայի հարցում: «Այն ամենը ինչ մեզ չի սպանում, մեզ ավելի ուժեղ է դարձնում»,-հավելել է նա:

Председатель Европейского совета Дональд Туск заявил о готовности приложить все усилия для сохранения в Евросоюзе всех государств, остающихся в нем на данный момент, передает Русская служба BBC.
По словам Туска, Евросоюз решительно настроен сохранить свое единство и надеется не допустить выхода из своей структуры ни одной из оставшихся 27 стран, после того как решение покинуть блок приняли жители Великобритании.
Комментируя в Брюсселе итоги британского референдума, Туск заявил, что абсолютно уверен в будущем Европейского союза. «Все, что нас не убивает, делает нас сильнее», - добавил он.