ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երկրում կայացած խորհրդարանական ընտրությունները որակել է որպես ռուսաստանցիների կողմից տրված ավանս, որը պետք է վաստակել, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»–ն։
«Ընտրությունների արդյունքները, կրկնում եմ, լավն են, բայց դա մեր ժողովրդի կողմից ընդամենը ավանս է, եւ այն պետք է վաստակել։ Ես հույս ունեմ, որ կառավարությունը եւ նոր խորհրդարանը, միավորելով ջանքերը, կաշխատի իմ նշած նպատակներին հասնելու ուղղությամբ եւ առաջին հերթին՝ ի պաշտպանություն Ռուսաստանի քաղաքացիների շահերի»,– ասել է Պուտինը։
Նրա խոսքով՝ կարելի է ասել, որ «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցությունը լավ արդյունք է գրանցել։
«Մի քանի բառ Պետդումայի ընտրությունների մասին, որոնք տեղի են ունեցել սեպտեմբերի 18-ին։ Առաջին հերթին, ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել քաղաքացիներին, որոնք եկել են ընտրատեղամաս եւ իրենց վերաբերմունքն են հայտնել կատարվող իրադարձությունների նկատմամբ։ Իշխող քաղաքական ուժի՝ «Եդինայա Ռոսիա»–ի համար սա լավ արդյունք էր»,– ասել է ՌԴ նախագահը։

Президент России Владимир Путин назвал результаты выборов авансом со стороны россиян, который нужно отработать, передает РИА Новости
«Результаты выборов, повторяю еще раз, хорошие, но это, без всяких сомнений, только аванс со стороны нашего народа, и его нужно отработать. Я очень рассчитываю, что правительство и новый состав парламента, консолидированно объединив усилия, будут работать на достижение целей, о которых я сказал, и прежде всего — в интересах граждан России», — сказал Путин.
По его словам, результат «Единой России» на выборах можно считать хорошим.
«Несколько слов о результатах выборов в Государственную думу, которые прошли вчера, 18 сентября. Прежде всего, хочу поблагодарить граждан, которые пришли на избирательные участки и выразили свое отношение к происходящим у нас событиям, проявили ответственное отношение к делу и выразили свою позицию на этих выборах. Для правящей политической силы, ведущей политической силы, для партии «Единая Россия» результат хороший», — заявил президент.