Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 21-ին այցելել է Շուշի քաղաք եւ Խաչատուր Աբովյանի անվան հիմնական դպրոցում մասնակցել Արցախյան ազատամարտում նահատակված հերոս, «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանակիր Վարդան Ստեփանյանի անվան դասարանի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել Երեւանի պետական համալսարանին այս նախաձեռնությունը կյանքի կոչելու համար՝ ընդգծելով, որ դա նպաստում է ազգի նվիրյալների հիշատակի հավերժացման եւ մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակման գործին:
Միջոցառմանը ներկա էին ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը, կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР Бако Саакян посетил город Шуши и принял участие в состоявшейся в основной школе имени Хачатура Абовяна торжественной церемонии открытия класса имени погибшего в Арцахской освободительной войне героя, кавалера ордена «Боевой крест» первой степени Вардана Степаняна.
Как сообщили Новости Армении-News.am в пресс-службе президента НКР, Бако Саакян выразил признательность Ереванскому государственному университету за осуществление данной инициативы, подчеркнув, что это способствует делу увековечения памяти преданных сынов армянского народа и патриотического воспитания молодого поколения.
На мероприятии присутствовали министр обороны НКР Левон Мнацаканян, министр образования, науки и спорта Слава Асрян, другие должностные лица.