Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 21-ին այցելել է Շուշի քաղաք եւ Խաչատուր Աբովյանի անվան հիմնական դպրոցում մասնակցել Արցախյան ազատամարտում նահատակված հերոս, «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանակիր Վարդան Ստեփանյանի անվան դասարանի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել Երեւանի պետական համալսարանին այս նախաձեռնությունը կյանքի կոչելու համար՝ ընդգծելով, որ դա նպաստում է ազգի նվիրյալների հիշատակի հավերժացման եւ մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակման գործին:
Միջոցառմանը ներկա էին ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը, կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh), Bako Sahakyan, on Friday visited the town of Shushi, and attended, at the Basic School After Khachatur Abovyan, the official opening of the classroom named after First Degree Battle Cross Order bearer Vardan Stepanyan, who heroically fell in the Karabakh War.
Sahakyan expressed gratitude to Yerevan State University for bringing this initiative to fruition, and stressed that such actions contribute to eternalizing the devotees of the Armenian nation and patriotic upbringing of the younger generation, Central Information Department of the Office of the NKR President informed Armenian News-NEWS.am.
NKR Defense Minister Levon Mnatsakanyan; Minister of Education, Science and Sports Slava Asryan; and several other officials also participated in this event.