Ռուս հեռուստահաղորդավար Քսենյա Սոբչակը պատմել է, թե ինչպես են խուզարկել իր տունը: Նրանից բռնագրավել են բոլոր իրերը, որոնք կապ են ունեցել տեխնիկայի հետ, նաեւ` տնային հեռախոսը:
«Ինչ-որ  վահանակներ, հին հեռախոսներ, ամբողջ ռադիոկապը: Երեւի նրանք կարծում են, որ ես  ռադիստկա Քեթն եմ», - «Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանին է պատմել Սոբչակը հունիսի 12-ին քննչական հանձնաժողովի հարցաքննությունից հետո, որը տեւել էր մի քանի ժամ:
Հաղորդավարուհուն 56 հարց են տվել, որոնք հիմնականում վերաբերել են խուզարկության ժամանակ նրա տանը հայտնաբերված փողերին եւ մայիսի 6-ի Բոլոտնայա հրապարակի անկարգություններին: Նա օգտվել է  Սահմանադրության 51-րդ հոդվածից, որը թույլ է տալիս քաղաքացիներին վկայություն չտալ իրենք իրենց եւ իրենց հարազատների դեմ, եւ հրաժարվել է պատասխանել:
Սոբչակը խուզարկությունը գնահատել է որպես հաշվեհարդար, եւ վստահ է, որ իր հեռախոսը գաղտնալսվել է. քանի որ նման խոշոր գումար նա ամեն օր չի պահում իր գաղտնարանում:
Խուզարկության ընթացքում հեռուստահաղորդավարուհուն զարմացրել է իրավապահ մարմինների տարբեր պահվածքը: «Կային հաճելի տղաներ, կար մեկ նորմալ, մարդկային քննիչ: Եւ կար միանգամայն  մի այլ մարդ, ով հաճույք էր ստանում իր ցանկացած արգելքից, նրանից, որ տղամարդկանց ստիպում էր ինձ հետ զուգարան գալ: Այսինքն ես դա պետք է անեի ինքնաձիգով եւ դիմակով տղամարդու ներկայությամբ»:
Իր մոտ հայտնաբերված խոշոր գումարը նա շատ պարզ է բացատրել. «Ես լավ եմ վաստակում: Ես չունեմ  «Գազպրոմի» բաժնետոմսեր, ես քրտինքով եմ գումար վաստակում: Իսկ թե որտեղ պահել գումարը` ծրարներում, բանկաներում, դա իմ անձնական գործն է»:

Российская телеведущая Ксения Собчак рассказала, как проводили обыск в ее доме. У нее были изъяты все вещи, имеющие какое-то отношение к технике, вплоть до домофона.
«Какие-то пульты, старые телефоны, вся радиосвязь. Видимо, они считают, что я – радистка Кэт», - рассказала Собчак радиостанции «Эхо Москвы» после допроса в Следственном комитете 12 июня, который продлился несколько часов.
Телеведущей задали 56 вопросов, в основном касающихся найденных у нее при обыске денег и беспорядков 6 мая на Болотной площади. Она воспользовалась 51-й статьей Конституции, позволяющей гражданам не свидетельствовать против себя самих и своих родственников, и отказалась отвечать.
Обыск Собчак оценила, как политическую расправу и беспредел. Ксения уверена, что у нее прослушивался телефон, так как такую крупную сумму денег - около полутора миллиона евро - она не хранит у себя в сейфе каждый день.
В ходе обыска телеведущую больше всего поразило абсолютно разное отношение правоохранителей в данной ситуации: «Были какие-то очень приятные ребята-омоновцы, был один вполне нормальный человечный следователь. И был совершенно другой человек, который прямо получал удовольствие от каждого своего запрета, от того, что он заставлял мужчин ходить со мной в туалет. Там не было даже девушки со мной сходить в туалет. То есть я должна была это делать при мужчине в маске и с автоматом».
Найденную у нее крупную сумму денег, она объяснила довольно просто: «Я человек рациональный, хорошо зарабатываю. У меня нет акций “Газпрома”, я зарабатываю деньги тяжелым трудом. А где хранить деньги — в конвертах, кубышке, банках, — это мое личное дело».