Ֆրանսիայում բացահայտվել է երկրի պատմության ընթացքում դրամանենգների խոշորագույն ցանցը:
2007 թվականից հանցագործները տպել էին 350 հազար կեղծ դրամներ` 20 եւ 50 եվրո արժողությամբ: Դրամի 90 տոկոսը շրջանառության մեջ էր դրվել Ֆրանսիայում, մնացածը` հարեւան երկրներում: Կեղծ բանկնոտները, ըստ Le Matin-ի, եղել «EUA-0020C00045»-ից «EUA-0050C00067» սերիայի:
Հունիսի 12-ին եւ 13-ին ոստիկանները գործողություն են իրականացրել ֆաբրիկայում: Այն գտնվում էր Իլ-դե-Ֆրանս տարածաշրջանի Սենա եւ Մարն դեպարամենտների Մո եւ Շել քաղաքների միջեւ գտնվող փոքրիկ գյուղում: Բարձրորակ կեղծ թղթադրամները տպվում էին թվային տպիչների օգնությամբ:

Во Франции раскрыта крупнейшая сеть фальшивомонетчиков в истории страны.
С 2007 года преступники напечатали 350 тысяч фальшивых купюр достоинством 20 и 50 евро на общую сумму, превышающую девять миллионов евро. 90% банкнот находились в обращении во Франции, а остальные - в соседних странах. Поддельные купюры, отмечает Le Matin, относились к сериям «EUA-0020C00045» и «EUA-0050C00067».
12 и 13 июня полицейские совершили рейд на фабрику, на который печатались деньги. Она располагается в промзоне в небольшой деревне между городами Мо и Шель (департамент Сена и Марна региона Иль-да-Франс). Подделки высокого качества производились при помощи цифровой печати, сообщает AFP.