ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման հայտնվել է անհարմար վիճակում. նա մի քանի տեղացիների հրավիրել է ճաշի, բայց ռեստորանը լքել է առանց վճարելու խորովածի համար: Ճիշտ է, ռեստորանի սեփականատերերը սկանդալ չեն բարձրացրել, նրանք պարզապես դիմել են նախագահի աշխատակազմին` խնդրելով վճարել հաշիվը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել հունիսի 13-ին, երբ երկրի ղեկավարը գնացել է Kenny`s BBQ անվանումը կրող ռեստորան, որը գտնվում է Վաշինգթոնում` Կապիտոլիումի բլրի վրա:
Նախագահը հրավիրել է տեղի մի քանի բնակիչների` երկու զինվորականի եւ երկու վարսավիրների, որպեսզի անկաշկանդ զրույց անցկացնի իր ընտրողների հետ` Հոր օրվա նախաշեմին: ԱՄՆ-ում Հոր օրը նշում են հունիսի 17-ին, հաղորդում է Life News-ը:
Ընդհանուր առմամբ, նախագահն ու նրան ուղեկցողները կերել են ընդամենը 55,58 դոլար, սակայն բոլորն էլ լքել են ռեստորանն առանց վճարելու:

Американский президент Барак Обама оказался в щекотливой ситуации: он пригласил на обед нескольких местных жителей, но покинул ресторан, забыв расплатиться за барбекю. Правда, владельцы ресторана поднимать скандал не стали, они просто обратились в администрацию президента с просьбой оплатить счет.
Инцидент произошел в среду, 13 июня, когда глава государства отправился в заведение под названием Kenny`s BBQ на Капитолийском холме в Вашингтоне.
Президент пригласил с собой нескольких местных жителей - двух военных и двух парикмахеров, чтобы побеседовать со своими избирателями в непринужденной обстановке в преддверии Дня отца, который празднуют в США 17 июня, сообщает Life News.
В общей сложности президент и его спутники «наели» всего на $55,58, однако все пятеро покинули ресторан, так и не заплатив.