Զրուցակիցները կարևորությամբ անդրադարձան նաև Հայոց ցեղասպանության ճանաչման, արցախահայերի իրավունքների պաշտպանության և Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների ...
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը կմասնակցի տարածաշրջանի առաջնորդների, այդ թվում՝ Քաթարի վարչապետի, Սաուդյան Արաբիայի արտաքին գործերի նախարարի, Օմանի թագաժառանգ արքայազնի և Բահրեյնի պաշտոնյաների  հետ հանդիպումներին
Իսրայելցի պաշտոնյաները հրապարակավ և մասնավոր կերպով պնդում են, որ Վաշինգտոնը սահմանափակումներ չկիրառի այս ստորաբաժանման նկատմամբ՝ վախենալով, որ աննախադեպ քայլը ստվեր կգցի երկրի ամբողջ բանակի վրա
Տավուշցիները, նախկին Օմբուդսմենի խոսքով, պայքարում են իրենց անվտանգության ու իրենց երեխաների իրավունքների համար, և դրանք ամենևին պատրանքներ չեն․․․

Подчеркивается также, что важные проблемы в области прав человека включали заслуживающие доверия сообщения о незаконных или произвольных убийствах, пытках и жестоких, бесчеловечных или унижающих достоинство видах обращения и ...
Эти НПО прокомментировали, что назначение сотрудника полиции, «который выступал против процесса реформирования полиции», подорвет доверие общественности и гражданский надзор за полицейскими функциями...
«Частные лица или группы, предположительно связанные с бывшими властями или парламентскими оппозиционными партиями, продолжали владеть пакетами акций многих вещательных СМИ и газет, что, как правило, отражало политические взгляды и финансовые интересы их владельцев»...