ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը ժամանել է Թուրքիա, որտեղ բանակցություններ կանցկացնի այդ երկրի ղեկվարության հետ հարեւան Սիրիայի ճգնաժամի վերաբերյալ: Քլինթոնը կհանդիպի նաեւ  Թուրքիայում գտնվող սիրիական ընդդիմության ներկայացուցիչների հետ:
Ակնկալվում է, որ Էրդողանի եւ Գյուլի հետ  բանակցությունների ժամանակ կքննարկվեն հարցեր`Բաշար Ասադի ռեժիմի հնարավոր տապալումից հետո  անցումային  շրջանի նախապատրաստման հետ կապված:
Երկրի ղեկավարության հետ հանդիպման ժամանակ ԱՄՆ պետքարտուղարը կարող է հայտնել նաեւ ԱՄՆ-ից լրացուցիչ մարդասիրական օգնության  հատկացման մասին, հաղորդում է  «Ինտերֆաքսը»:

Госсекретарь США Хиллари Клинтон прибыла в Турцию, где проведет переговоры с руководством этой страны о кризисе в соседней Сирии. Клинтон встретится также с  представителями сирийской оппозиции, находящимися в Турции.
Ожидается, что во время переговоров с Эрдоганом и Гюлем будут обсуждаться вопросы, связанные с подготовкой к переходному периоду, который может наступить, если падет режим Башара Асада, сообщает радио «Свобода».
На встрече с руководством страны американский госсекретарь также может сообщить о дополнительных поставках гуманитарной помощи из Штатов, сообщает «Интерфакс».