Թող Սինան Օհանը Ռուսաստանի մասին իր տեսակետը համադրի ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւի պաշտոնական այցերի հերթականությանը: Այդ մասին  NEWS.am-ի թղթակցին ասել է ռուս քաղաքագետ, Ռազմական կանխատեսման կենտրոնի տնօրեն Անատոլի Ցիգանոկը` մեկնաբանելով ադրբեջանական ծագմամբ թուրք պատգամավոր Սինան Օղանի խոսքերը:
Ազգայնական շարժման կուսակցության անդամ Սինանը հայտարարել էր, որ ոչ Թուրքիան, ոչ էլ Ադրբեջանը ղարաբաղյան հակամարտության վերսկսման պարագայում Ռուսաստանին թույլ չեն տա օգնել Հայաստանին:
«Նման խոսքերը կարող  են թելադրված լինել միայն դրանց հեղինակների անձնական ցանկություններով: Ռուսաստանը Հայաստանի ռազմավարական գործընկերն է, եւ ոչ ոք դա չի կարող կասկածի տակ դնել: Ավելորդ չի լինի հիշել, որ 2010թ. ՌԴ նախագահ  Դմիտրի Մեդվեդեւը Բաքու այցելեց միայն այն բանից հետո, երբ դրանից մի քանի օր առաջ այցելեց Երեւան: Հենց միայն դա կարող է վկայել, թե Հայաստանը ինչ նշանակություն ունի Ռուսաստանի կառավարության համար», – հավելել է քաղաքագետը:

Пусть Синан Оган сверит свое мнение о России с очередностью официальных визитов президента РФ Дмитрия Медведева. Об этом заявил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am российский политолог, руководитель Центра военного прогнозирования Анатолий Цыганок, комментируя высказывание турецкого депутата азербайджанского происхождения Синана Огана.
Оган, входящий в состав Партии националистического движения, заявил, что ни Турция, ни Азербайджан не позволят России поддержать Армению в случае возобновления Карабахского конфликта.
«Такие высказывания могут быть продиктованы только личными настроениями их авторов. Россия – стратегический союзник Армении, и никто не может ставить это под сомнение. Нелишне вспомнить, что в 2010 г. президент России Дмитрий Медведев посетил Баку только после того, как за несколько дней до этого посетил Ереван. Уже одно это может свидетельствовать о том, какую важность имеет Армения для правительства России», – добавил политолог.