Հայաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ապրիլի 14-ին ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցել է Քաղաքական եւ գործընկերության կոմիտե + Հայաստան ձեւաչափով հանդիպմանը: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ Պաշտպանության նախարարությունից:
Հանդիպումը նախագահում էր ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ պաշտպանական քաղաքականության եւ պլանավորման հարցերով փոխտեղակալ Ջոնաթան Փերիշը: Հանդիպման ընթացքում Դաշինքի անդամ եւ գործընկեր երկրների ներկայացուցիչներին Հայաստանի պատվիրակությունը ներկայացրել է Հայաստանում իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումների ընթացքն  ու հեռանկարները, քննարկվել են եւ համաձայնեցվել Պլանավորման եւ վերանայման գործընթացի շրջանակներում Հայաստանի 2014թ. Գործընկերության նպատակները: Բարձր է գնահատվել Հայաստանի մասնակցությունը ՆԱՏՕ-ի գործողություններին, պաշտպանական կրթության, կառավարման, թափանցիկության ընդլայնման, զինված ուժերում մարդու իրավունքների եւ բարեվարքության ամրապնդման, ժողովրդավարական վերահսկողության եւ այլ բնագավառներում արձանագրված առաջընթացը, կարեւորվել է պաշտպանական բարեփոխումների բնագավառում ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության շարունակականության ապահովումը:
Նույն օրը հանդիպում է տեղի ունեցել  ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ քաղաքական եւ անվտանգության հարցերով տեղակալ, դեսպան Ստամատոպուլոսի հետ: Փոխանակվել ենն կարծիքներ ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության հեռանկարների, միջազգային եւ տարածաշրջանային անվտանգության շուրջ:

Делегация Министерства обороны Армении, возглавляемая заместителем министра обороны Давидом Тонояном, в штаб-квартире НАТО приняла участие во встрече в формате «Комитет политики и партнерства + Армения».
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны, на встрече председательствовал вице-заместитель Генерального секретаря НАТО по вопросам политики и планирования Джонатан Периш. В ходе встречи делегация Армении представила процесс и перспективы осуществляемых в стране оборонных реформ представителям стран-членов и стран-партнеров Альянса, были обсуждены и согласованы цели Партнерства Армении в 2014 году в рамках Процесса планирования и пересмотра. Было высоко оценено участие Армении в операциях НАТО, прогресс в сферах оборонного образования, управления, расширения прозрачности, защиты  прав человека в вооруженных силах, в сфере демократического контроля и других сферах, подчеркнута важность обеспечения последовательного   сотрудничества с НАТО в области оборонных реформ.
Состоялась также встреча армянской делегации с заместителем Генсека НАТО по вопросам политики и безопасности, послом Стаматопулосом. Произошел обмен мнениями вокруг перспектив сотрудничества с НАТО, вопросов международной и региональной безопасности.