Ինդոնեզիայում քրիստոնեական ծեսի մասնակիցներով նավ է շրջվել, որի հետեւանքով զոհվել է յոթ մարդ, եւս 30-ը համարվում են անհետ կորած, հայտնում են բրիտանական լրատվամիջոցները:
Փրկարարներին հաջողվել է ջրից դուրս բերել մի քանի տասնյակ մարդու, նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց: Նավում եղել է 70 ուղեւոր:
Ողբերգությունը կատարվել է  Ինդոնեզիայի արեւելքում` Արեւմտյան Թիմոր նահանգում: Դա Ինդոնեզիայի միակ նահանգն է, որտեղ քրիստոնյաները մեծամասնություն են, փոխանցում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Նավի ուղեւորները կաթոլիկներ են եղել եւ մասնակցում էին կրոնական ծեսին, որը տեղի է ունենում Զատկի նախօրեին` Չարչարանքների ուրբաթ օրը: Արարողության ժամանակ հավատացյալներն ուղեկցել են Հիսուս Քրիստոսի եւ Կույս Մարիամի արձանները, որոնք նավով մի կղզուց մյուսն էին տեղափոխում:

В Индонезии перевернулось судно с участниками христианской церемонии, в результате чего погибли семь человек, еще около 30 числятся пропавшими без вести,  сообщают британские СМИ.
Спасателям удалось достать из воды несколько десятков человек, они госпитализированы. Всего на борту судна находились более 70 пассажиров.
Трагедия произошла на востоке Индонезии, в районе Малых Зондских островов (провинция Западный Тимор). Это единственная провинция Индонезии, где христиане составляют большинство населения, передает ИТАР-ТАСС
Пассажиры судна были католиками и принимали участие в религиозной процессии, которая проводится в Страстную пятницу накануне Пасхи. Во время церемонии верующие сопровождали статуи Иисуса Христа и Девы Марии, которые провозили на катере с одного острова на другой.