ԱՄՆ-ի Delta Airlines  ավիաընկերության ուղեւորատար օդանավում պայթեցնելու սպառնալիքով գրություն է հայտնաբերվել: Օդանավը բարեհաջող վայրէջք է կատարել Կոլորադո նահանգի Դենվերի օդանավակայանում, հայտնում են ամերիկյան լրատվամիջոցները:
Boeing 737-ը , որում 150 ուղեւորներ եւ անձնակազմի չորս անդամ են եղել,  Դենվեր էր մեկնել Դեթրոյթից: Թռիչքի ժամանակ ուղեկցորդներից մեկը գրություն էր հայտնաբերել, որտեղ ասվում էր, որ օդանավում պայթուցիկ կա,  փոխանցում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Օդանավը տարվել էր օդանավակայանի հեռավոր հատված, որտեղ սպասում էին ոստիկանության եւ հրշեջ ծառայության աշխատակիցները, հայտնում են լրատվամիջոցները: Ուղեւորներին տարհանել էին ավտոբուսներով, նրանց չէր թույլատրվել օդանավից դուրս բերել ձեռքի ուղեբեռը, փոխանցում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:

Записка, содержащая угрозу взрыва, была обнаружена на борту самолета авиакомпании Delta Airlines в США. Лайнер благополучно приземлился в аэропорту Денвера (штат Колорадо). Об этом сообщили местные СМИ.
Самолет Boeing 737 , на борту которого находились 150 пассажиров и четверо членов экипажа, вылетел в Денвер из Детройта (штат Мичиган). Во время полета один из бортпроводников обнаружил записку, в которой, как сообщают СМИ, говорилось о том, что на борту находится взрывное устройство, передает ИТАР-ТАСС
Самолет был размещен в отдаленной части аэропорта, где его уже ожидали сотрудники полиции и пожарной службы, сообщают СМИ. Пассажиры были эвакуированы на автобусах, при этом им не разрешили вынести из салона ручную кладь, передает ИТАР-ТАСС.