Հայաստանից ՌԴ գյուղատնտեսական ապրանքների արտահանումը կարելի է հասցնել մինչեւ 400 միլիոն դոլարի, սեպտեմբերի 2-ին լրագրողներին հայտնել է ՀՀ Հայրենական արտադրողների միության նախագահ Վազգեն Սաֆարյանը: «Հնարավորությունների մասին դուք լավ գիտեք` դա ԵՏՄ անդամակցության Հայաստանի նախապատրաստությունն է, եւ մեկ տարով էմբարգոն` Արեւմուտքից  պարենային ապրանքների ներմուծման վրա», – նշել է Սաֆարյանը:
Նա հավելել է, որ հայկական մրգերը շարունակում են պահանջված մնալ:  «Ինչպես միշտ, առաջին տեղում ծիրանն է, սակայն բավական տարածված է նաեւ կեռասը, իսկ այս տարի ռուսական շուկայում նորից ուշադրություն են սկսել դարձնել նաեւ մեր դեղձին», - նշել է Սաֆարյանը:

Экспорт сельскохозяйственной продукции из Армении в Россию можно довести до $400 млн. Об этом заявил журналистам 2 сентября председатель Союза отечественных товаропроизводителей Армении Вазген Сафарян. «О возможностях вы хорошо знаете – это подготовка Армении по вступлению в Евразийский экономический союз и эмбарго на ряд продовольственных товаров с Запада сроком на год», – отметил Сафарян.
Армянские фрукты, добавил он, продолжают пользоваться заслуженной популярностью. «На первом месте, как всегда, абрикосы, но достаточно популярна и черешня, а в этом году на российском рынке вновь обратили внимание и на наши персики», - резюмировал Сафарян.