Հայաստանի Եվրասիական միություն մտնելու որոշումը չպետք է  դիտարկվի որպես խոչընդոտ Հյուսիսատլանտյան դաշինքի հետ երկրի համագործակցության համար: Այս մասին սեպտեմբերի 17-ին «ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովի ազդեցությունը Հայաստանի եւ Հարավային Կովկասի վրա» թեմայով քննարկմանը հայտարարել է ՀՀԿ-ական պատգամավոր, Ազգային ժողովի պաշտպանու¬թյան, ներքին գործերի, ազգային անվտանգության հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը:
Ըստ նրա՝ Հայաստանը կշարունակի վարել կոմպլեմենտար քաղաքականություն: «Յուրաքանչյուր երկիր իրավունք ունի ինքն ընտրել իր անվտանգության համակարգը, եւ այդ ընտրությունը չպետք է հավելյալ լարվածություն առաջացնի՝ տարածաշրջանում բախումներ ծագելու հավանականության տեսակետից», - ընդգծել է Կորյուն Նահապետյանը:
Երկակի նշանակության ապրանքները առանց թույլտվության օդանավով ԵԱՏՄ երկրներ արտահանելու դեպքում պատիժներ սահմանվեցին

Решение Армении вступить в Евразийский союз не должно рассматриваться как препятствие на пути сотрудничества страны с Североатлантическим альянсом. Об этом 17 сентября в ходе обсуждения на тему «Влияние саммита НАТО на Армению и Южный Кавказ» заявил депутат парламента от правящей Республиканской партии Армении, председатель постоянной Комиссии Национального Собрания по обороне, национальной безопасности и внутренним делам Корюн Нагапетян.
Армения, по его словам, продолжит вести комплементарную политику. «Каждая страна имеет право сама выбирать свою систему безопасности, и  этот выбор не должен вызывать дополнительную напряженность с точки зрения возникновения столкновений в регионе», - подчеркнул Корюн Нагапетян.
Армения ввела штраф за экспорт самолетом товаров двойного назначения в страны ЕАЭС без соответствующего разрешения
Принято решение установить нормы ответственности ...
Кабмин Ирана одобрил подписание закона о свободной торговле с ЕАЭС
Официальный представитель иранского правительства Али Бахадори Джахроми рассказал об этом на пресс-конференции по итогам заседания…