Ակնկալվում է, որ կառավարությունն իր այսօրվա՝ հուլիսի 8-ի նիստում Սերգեյ Բագրատյանին կնշանակի Վայոց ձորի մարզպետ: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում քիչ առաջ հայտնեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Խաչիկ Գալստյանը: Ի դեպ, մարզպետի ԲՀԿ թեկնածուն  այժմ կառավարությունում է, ուր տեղի է ունենում կառավարության հերթական նիստը:
Նշենք, որ կառավարությունն իր նախորդ երկու նիստերի ընթացքում այդպես էլ օրակարգում չէր ընդգրկում Վայոց ձորի մարզպետի նշանակման հարցը:  Բագրատյանին չնշանակելու պատճառն, ըստ շրջանառվող լուրերի կապված էր այն բանի հետ, որ նրա թեկնածությունը չէր արժանացել կառավարության ղեկավարի հավանությանը, եւ Տիգրան Սարգսյանն առաջարկել էր այլ թեկնածուի առաջադրել։ Խաչիկ Գալստյանն ասաց, թե Բագրատյանի նշանակման ուշացումը պայմանավորված է ընթացակարգային խնդիրներով:
Նկատենք, որ Վայոց ձորի մարզպետի թեկնածուն գործարար է եւ ղեկավարում է հեղուկ վառելիքի եւ սննդի առեւտրով զբաղվող «Սերգեյ Գրուպ» ընկերությունը:
Հիշեցնենք, որ Վայոց ձորի նախկին մարզպետը Վարդգես Մաթեւոսյանն էր, ով  հունիսի 12-ին հանկարծամահ էր եղել:

Ожидается, что на заседании 8 июля правительство назначит Сергея Багратяна губернатором области Вайоц Дзор. Об этом в ходе беседы с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am недавно сообщил Хачик Галстян, пресс-секретарь главы партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна. Кстати, кандидат на пост губернатора от ППА сейчас находится в правительстве, где проходит очередное заседание правительства.
Отметим, что на двух прошедших заседаниях правительство не включало в повестку дня вопрос о назначении губернатора Вайоц Дзора. То, что Багратяна не назначают на этот пост, согласно слухам, связано с тем, что его кандидатуру не одобряет глава правительства, который предложил выдвинуть другую кандидатуру. Хачик Галстян же сказал, что задержка с назначением Багратяна связана с процедурными вопросами.
Отметим, что кандидат на пост губернатора Вайоц Дзора является бизнесменом и возглавляет компанию «Сергей Групп», занимающуюся торговлей топлива и пищевых продуктов.
Напомним, что прежним губернатором Вайоц Дзора был Вардгес Матевосян, который 12 июня скоропостижно скончался.