Ամերիկյան Ֆլորիդա նահանգի բնակչուհի Ռեյչըլ Էնն Հեյզն իր տատի դեմքին մի քանի հարված է հասցրել՝ Facebook-ում իրեն ընկերների ցանկում չավելացնելու համար: Ըստ WFLA-ը, 72-ամյա կնոջ վրա հարձակվելիս 27-ամյա աղջիկը հարբած է եղել:
Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանները ձերբակալել են ագրեսիվ Էնն Հեյզին: Դատական նիստի ընթացքում Էնն Հեյզն ասել է, որ վախենում է կորցնել աշխատանքը, եւ արտասվելով դատավորին աղաչել է իրեն գրավի դիմաց ազատ արձակել: Lenta-ն, սակայն, փոխանցում է, որ աղջիկը ներողություն չի խնդրել սեփական տատին հարվածելու համար: Նախկինում երիտասարդ կնոջը երեք անգամ ձերբակալել են՝ ալկոհոլի ազդեցությամբ միջադեպերի մասնակցելու համար:
Ավելի ուշ տատիկը պատմել է, որ Էնն Հեյզին չի ավելացրել իր ընկերների ցանկում, քանի որ նրան դուր չի եկել սոցիալական ցանցում նրա անունը. Facebook-ում աղջիկն իրեն անվանել է Ռեյչըլ Գրողի տարած Հեյզ: Դեկտեմբերի 19-ի գիշերն Էնն Հեյզին 10 հազար դոլար գրավի դիմաց ազատ են արձակել:

Жительница американского штата Флорида Рэйчел Энн Хейз  несколько раз ударила свою бабушку в лицо за отказ принять ее запрос на дружбу в Facebook. Об этом сообщает WFLA. Отмечается, что 27-летняя женщина была пьяна, когда напала на свою 72-летнюю бабушку.
Приехавшие на место инцидента полицейские арестовали агрессивную Энн Хейз. На заседании суда, которое прошло в минувший четверг, женщина рассказала, что боится потерять работу, и со слезами на глазах умоляла судью отпустить ее под залог. Отмечается, что Энн Хейз не стала извиняться за нападение на бабушку. Ранее женщину уже трижды задерживали за связанные с употреблением алкоголя инциденты, передает Lenta
Позже бабушка рассказала, что не стала добавлять Энн Хейз в друзья из-за того, что ей не понравилось написание имени внучки в социальной сети — на странице в Facebook она называла себя Rachel Frickin Hayes («Рейчел Чертова Хeйз»). В ночь на 19 декабря Энн Хейз освободили под залог в десять тысяч долларов.