Ստամբուլի հայկական «Ակոս»-ի նախկին խմբագիր Հրանտ Դինքի սպանության գործով ձերբակալվել է  Թուրքիայի ոստիկանության հետախուզության նախկին պետ Ռամազան Աքյուրեքը։
Թուրքական Milliyet-ի փոխանցմամբ՝ Ոստիկանության հետախուզության նախկին պետ Ռամազան Աքյուրեքը ձերբակալվել է Անկարայում եւ տեղափոխվել Ստամբուլ։
Նախկին բարձրաստիճան ոստիկանի ձերբակալման որոշումը կայացրել է Հրանտ Դինքի սպանության գործը քննող դատախազ Գյոքալփ Քյոքչուն։
Նշենք, որ 2014-ի հոկտեմբերին Թուրքիայի արդարադատության նախարարությունը հավանություն է տվել՝ դատական գործեր հարուցել Դինքի սպանության ժամանակ կարեւոր պաշտոններ զբաղեցնող 9 չինովնիկի նկատմամբ, որոնց թվում են Ստամբուլի նահանգային նախկին ոստիկանապետ Ջելալեթին Ջերրահը, հետախուզության վարչության նախկին պետ Ահմեդ Իլհան Գյուլերը, Ստամբուլի նահանգապետի նախկին տեղակալ Էրգյուն Գյունգյորը եւ այլք։

В рамках дела об убийстве редактора стамбульской армянской газеты «Акос» Гранта Динка задержан бывший начальник разведки Полиции Турции Рамазан Акюрек.
Как пишет турецкая «Milliyet», он был задержан в Анкаре и перевезен в Стамбул. Решение принято ведущим дело Динка прокурором Гёкалпом Кёкчу.
Отметим, что в октябре 2014 года Министерство юстиции Турции приняло положительное решение в связи с возбуждением дел в отношении 9 чиновников, занимавших высокие посты во время убийства Динка. В их числе – бывший начальник Полиции Стамбула Джелалетин Джеррах, бывший начальник управления розыска Ахмед Ильхан Гюлер, бывший заместитель губернатора Стамбула Эргюн Гюнгёр и другие.
Напомним, что турецкий журналист армянского происхождения, редактор стамбульской газеты «Акос» Грант Динк был убит в январе 2007 года у порога своей редакции.