ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը, որը մեքսիկացի ներգաղթյալների մասին արած իր հայտարարությունների պատճառով հայտնվել էր սկանդալի կենտրոնում, նորից է անդրադարձել այդ թեմային՝ նշելով, որ ԱՄՆ-ը հարեւան երկրի հանցագործների համար աղբանոցի է վերածվել, փոխանցում է նրա խոսքը CBS News-ը։
Թրամփը հաստատել է, որ չի պատրաստվում հրաժարվել իր նախորդ հայտարարությունից։ Նրա խոսքով՝ Մեքսիկայի կառավարությունը հարկադրում է առավել ոչ ցանկալի անձանց տեղափոխվել ԱՄՆ։ «Շատ դեպքերում դրանք հանցագործներ են, թմրավաճառներ եւ բռնաբարողներ»,- ընդգծել է Թրամփը։
Նրա կարծիքով ԱՄՆ-ը դարձել է Մեքսիկայի աղբանոցը։
Միաժամանակ Թրամփը ընդգծել է, որ Մեքսիկայից գալիս են նաեւ  հիանալի մարդիկ, որոնք պետք են ԱՄՆ-ին, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։

Кандидат в президенты США Дональд Трамп, оказавшийся в центре скандала из-за своих высказываний о мигрантах из Мексики, вновь затронул эту тему, назвав Соединенные Штаты «свалкой» для преступников из соседней страны. Об этом говорится в новом заявлении Трампа, сообщает CBS News
Трамп подтвердил, что не намерен отказываться от своего предыдущего заявления. Правительство Мексики, по его словам, вынуждает «наиболее нежелательных персон» уезжать в США. «Во многих случаях, это преступники, наркоторговцы, насильники», — подчеркнул Трамп.
Соединенные Штаты, по словам кандидата в президенты, превратились в «свалку для Мексики». «Сильное инфекционное заболевание просачивается через нашу границу», — предупредил политик.
В то же время Трамп заметил, что из Мексики приезжают и «замечательные люди», для которых США подходят как нельзя лучше. Он также заверил, что уважает Мексику и любит ее народ, передает РИА Новости