Վերջին օրերին Թուրքիայի զինված ուժերի կողմից քուրդ զինյալների դեմ իրականացվող ռազմական գործողությունների համատեքստում AKP-ի անդամ Օմեր Թուրանը Twitter-ի իր էջում գրել է. Գործողություններ սկսելուց առաջ AKP-ն ուներ 30 տոկոս ձայն, այսօր ձայները հասնում են 40-42 տոկոսի: Եթե վճռական շարունակենք, ձայները կհասնի 45 տոկոսի»:
Այս գրառումը մեծ արձագանք է գտել սոցկայքերում եւ մամուլում:
Մամուլի հրապարակումներում եւ սոցկայքերում հիշյալ գրառման հետ կապված նշել են, որ փաստացի AKP-ն քրդերին կոտորելու միջոցով ցանկանում է վարկանիշը բարձրացնել եւ գնալ վաղաժամ ընտրությունների` հույս ունենալով, որ նախորդ ընտրությունների համեմատ ավելի շատ ձայն կհավաքի եւ առանց կոալիցիա կազմելու կառավարություն կկազմի միայնակ:

“Before the start of the operations, the vote rate of the AKP was around 30-35%, now, it’s around 40-42%. If it continues with determination, it will reach around 45%.”
This tweet received a considerable reaction by the social networking websites and the media. They noted that, in actual fact, AKP wants to increase its rating by way of massacring the Kurds, and go to early elections hoping to garner more votes than the most recent parliamentary elections, and form a government on its own, and without the need for a coalition.