Վիեննայում այսօր` սեպտեմբերի 3–ին, կայացել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանի հանդիպումը Նավթ արտահանող երկրների կազմակերպության միջազգային զարգացման հիմնադրամի Գլխավոր տնօրեն Սուլեյման Ջասիր Ալ Հերբիշի հետ: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ԱԳՆ-ի տեղեկատվության վարչությունը։
Հանդիպման արդյունքում ստորագրվել է «Ենթակառուցվածքների և գյուղական ֆինանսավորման աջակցության» ծրագրի` 25 միլիոն ԱՄՆ դոլարով ֆինանսավորման մասին վարկային համաձայնագիր:
«Ծրագրի նպատակն է բարելավել ջրամատակարարման և ոռոգման համակարգերը Հայաստանի Հանրապետության 7 մարզերում` առաջնահերթություն տալով աղքատության ամենաբարձր ցուցանիշ ունեցող տարածքներին: Ծրագիրը միտված է բարձրացնելու փոքր սեփականատերերի ոռոգվող հողամասերի արտադրողականությունը և նպաստելու աղքատության կրճատմանը»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Armenia’s Finance Minister Gagik Khachatryan today met with the Director-General of OPEC Fund for International Development (OFID) Suleiman Jasir Al-Herbish in Vienna, Information Department of Armenia’s Ministry of Foreign Affairs reports.
Loan agreement on funding the Infrastructure and Rural Finance Support Programme (IRFSP) by USD 25 million was signed at the meeting.
“The programme aims to improve water supply and irrigation systems in 7 provinces of Armenia, giving priority to the areas with the highest poverty indicators. The programme intends to raise the productivity of small landowners’ irrigated lands and contribute to the reduction of poverty,” the statement reads.