ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում փետրվարի 12-ին այցելել է ԼՂՀ պաշտպանական բանակի տանկային զորամասերից մեկը:
ՀՀ ԱԺ նախագահի այցելության հիմնական նպատակն էր տեղում ծանոթանալ զինված ուժերի մարտական պատրաստվածությանը, մարտական հենակետում հերթապահության կազմակերպմանը, բանակային ընթացիկ աշխատանքներին, զինծառայողների սննդակարգին:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի հետ ծավալված անկաշկանդ զրույցի ընթացքում զինծառայողները նշել են, որ միշտ պատրաստ են արժանի հակահարված հասցնել հակառակորդին:
Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել սպաներին եւ զինվորականներին անձնվեր ծառայության համար:
Նա իր երախտագիտության խոսքն է ուղղել զինծառայողներին, ովքեր, դիմակայելով հակառակորդի սադրանքներին, ապահովում են մեր երկրի խաղաղությունը:

Within the framework of its working visit to the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh), a delegation from Armenia, and led by National Assembly President Galust Sahakyan, on Friday visited a tank unit of the NKR Defense Army.
The main objective of this visit was to get familiarized with the combat-readiness and routine activities of the Artsakh armed forces.
During the informal talk with Sahakyan, the military servicemen of the unit said they are always ready to deal the deserving counterblow to the adversary.
The Armenian parliament speaker, for his part, thanked the officers and soldiers for their dedicated service.
In addition, he expressed his gratitude to these military servicemen, who, resisting against Azerbaijan’s provocations, ensure peace.
Also, Galust Sahakyan got acquainted with the living conditions of, and donated computers to, this tank unit.