Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը արժանի մրցակից է Բելառուսի համար: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակից Վերա Մարտիրոսյանի հետ զրույցում նշել է «Բելառուս 5» հեռուստաընկերության մարզական լրագրող Նիկոլայ Խոդասեւիչը՝ անդրադառնալով մարտի 25-ին Երեւանում կայանալիք Հայաստան – Բելառուս ընկերական խաղին:
«Բելառուսի հավաքականը կես տարի չի խաղացել: Մենք բաց թողեցինք նոյեմբերի ընկերական հանդիպումները: Այժմ ունենք երկու հանդիպում Հայաստանի եւ Մոնտենեգրոյի հետ, որոնց համարում եմ արժանի մրցակիցներ: Մենք խաղալու ենք հինական կազմով, սակայն  ունենք կորուստներ: Օբյեկտիվ պատճառներով չեն մասնակցի խաղին Ալեքսանդր Գլեբը ու Անտոն Պուտիլոն, բայց ինչպես հասկացա մարզչական կազմը հետագայում նրանց հետ հույսեր կապում է»,-նշել է նա:
Նիկոլայ Խոդասեւիչի խոսքով, Մաքսիմ Բարդաչեւը եւ Իգոր Ստասեւիչը, դուրս մնացին այս հավաքից: «Մարզիչը վստահեցրեց, որ իրեն ձեռք է տալիս այս կազմը: Նորեկներ չկան, ֆուտբոլիստները առաջին տարին չէ, որ միասին հանդես են գալիս:
Բելառուսը սկսել է պատրաստվել աշխարհի առաջնության ընտրական փուլին: Վերջին տարիներին մենք խնդիր ունեինք սպարինգ զույգերի ընտրության հարցում: Այս պահին մեր ոչ բոլոր ֆուտբոլիստներ են գնվում լավ մարզավիճակում, քանի որ շատերի համար խաղային մրցաշրջանի նոր է վերսկսվել: Այսպիսի սպարինգ խաղերին մեծ ուշադրություն չենք դարձնում, սա իր հերթին աշխատանքային գործընթաց է: Լավ է, որ ունենք երկու խաղ: Դրանք արատգնա են, քանի որ մեզ մոտ այժմ եղանակը այդքան էլ լավը չի»- ասաց Նիկոլայ Խոդասեւիչը:

25 марта в Ереване пройдет товарищеский матч Армения – Белоруссия. Футбольный комментатор Телеканала «Беларусь 5» Николай Ходасевич в беседе с корреспондентом Новости Армении- NEWS.am Верой Мартиросян рассказал  в каком состоянии Белоруссия подходит к матчу с Арменией.
«Сборная Белоруссии почти полгода не играла. Мы пропустили ноябрьские товарищеские игры. Сейчас у нас запланированы два матча: с Арменией и Черногорией, которых я считаю достойными соперниками. У нас стандартный состав, за исключением травмированных. По объективным причинам отсутствуют Александр Глеб и Антон Путило, но, как я понимаю, тренерский штаб в дальнейшем на них рассчитывает. Максим Бордачев и Игорь Стасевич – футболисты, которые остались за рамками сборной. Тренер заявил, что его устраивает этот состав. Новичков нет, игроки не первый год выступают вместе.
Сборная Белоруссии начинает подготовку к отборочному циклу чемпионата мира. У нас в последние годы была проблема с выбором спарринг-партнеров на товарищеские матчи. Мы знаем, что сборная Армении демонстрирует техничный футбол. В данный момент не все наши игроки находятся в хорошей форме, для многих чемпионат начался совсем недавно. Обычно на спарринг-матчи большого внимания не уделяем. Это своего рода рабочий процесс для сборной. И хорошо, что на март запланированы два поединка. Оба матча выездные, так как в марте у нас не лучшая погода»- сказал Ходасевич