Մադագասկարի մայրաքաղաքում ընթացող ՖՄԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը նոյեմբերի 24-ին հանդիպում ունեցավ Տոգոյի արտաքին գործերի, համագործակցության եւ աֆրիկյան ինտեգրացիայի նախարար Ռոբերտ Դուսեյի հետ:
Զրուցակիցները ջերմությամբ հիշեցին 2015թ.-ին Երեւանում անցկացված ՖՄԿ համաժողովի շրջանակներում կայացած հանդիպումը` ընդծելով Ֆրանկոֆոնիայի կազմակերպության միավորող դերը տարբեր երկրների եւ ժողովուրդների միջեւ:
Հանդիպման ընթացքում նախարարները մտքեր փոխանակեցին երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված քայլերի շուրջ:
Զրուցակիցները քննարկեցին նաեւ տարածաշրջանային եւ միջազգային հրատապ խնդիրներ, մասնավորապես սիրիական ճգնաժամի, փախստականների հոսքերի հետ կապված հարցեր: Ընդգծվեց տարածաշրջանային եւ միջազգային խնդիրների վերաբերյալ պարբերական խորհրդակցությունների անցակցման կարեւորությունը։

Глава МИД Армении Эдвард Налбандян на полях министерского форума Международной организации Франкофонии в Антананариву провел встречу с министром иностранных дел, сотрудничества и африканской интеграции Того Робертом Дусе.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД Армении, собеседники с теплотой вспомнили свою встречу в Ереване в 2015 году, которая состоялась в рамках форума МОФ. Они подчеркнули особую роль организации Франкофонии, которая объединяет  разные страны и народы.
В ходе встречи главы МИД двух государств обменялись мнениями относительно шагов, направленных на развитие двусторонних отношений.
Стороны также обсудили актуальные международные и региональные проблемы. Они, в частности,  рассмотрели вопросы по сирийскому кризису, потокам мигрантов. Собеседники отметили важность проведения периодических консультаций по региональным и международным  вопросам.