Մադագասկարի մայրաքաղաքում ընթացող ՖՄԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը նոյեմբերի 24-ին հանդիպում ունեցավ Տոգոյի արտաքին գործերի, համագործակցության եւ աֆրիկյան ինտեգրացիայի նախարար Ռոբերտ Դուսեյի հետ:
Զրուցակիցները ջերմությամբ հիշեցին 2015թ.-ին Երեւանում անցկացված ՖՄԿ համաժողովի շրջանակներում կայացած հանդիպումը` ընդծելով Ֆրանկոֆոնիայի կազմակերպության միավորող դերը տարբեր երկրների եւ ժողովուրդների միջեւ:
Հանդիպման ընթացքում նախարարները մտքեր փոխանակեցին երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված քայլերի շուրջ:
Զրուցակիցները քննարկեցին նաեւ տարածաշրջանային եւ միջազգային հրատապ խնդիրներ, մասնավորապես սիրիական ճգնաժամի, փախստականների հոսքերի հետ կապված հարցեր: Ընդգծվեց տարածաշրջանային եւ միջազգային խնդիրների վերաբերյալ պարբերական խորհրդակցությունների անցակցման կարեւորությունը։

Foreign Minister of Armenia, Edward Nalbandian, on Thursday met with Minister of Foreign Affairs, Cooperation and African Integration of Togo, Robert Dussey.
They met within the framework of the ongoing International Organisation of La Francophonie (OIF) ministerial conference in Antananarivo, the capital city of Madagascar. The interlocutors stressed this organization’s role in joining different countries and peoples.
At the ensuing talk, the two ministers exchanged views on the steps toward the development of Armenia-Togo bilateral relations.
They also discussed urgent regional and international matters. In this connection, Nalbandian and Dussey stressed the importance of conducting periodic consultations.