«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ, «Միայնակ գայլ» Արայիկ Խանդոյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու դեմ նրա պաշտպանների բողոքը Վերաքննիչ դատարանն այսօր՝ փետրվարի 13-ին, մերժել է: Բողոքի քննությանը ներկա է եղել նաեւ Արայիկ Խանդոյանը:
Վերաքննիչ դատարանի այս որոշումը պաշտպանները կբողոքարկեն Վճռաբեկ դատարան:
Հունվարի 27-ին Երեւանի Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել էր նախաքննական մարմնի ներկայացրած միջնորդությունը եւ երկարացրել Արայիկ Խանդոյանի կալանքի ժամկետը:
Արայիկ Խանդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) եւ 235 հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերել, իրացնել, պահել, փոխադրել):

Today on February 13 the Court of Appeals rejected the claim of the “lone wolf” Arayik Khandoyan’s attorneys against the extension of his detention.
The attorneys will appeal against the decision in the Court of Cassation. On January 27, Arabkir and Kanaker-Zeytun administrative districts’ First Instance Court satisfied the motion of the preliminary investigation agency and extended Khandoyan’s detention.
Arayik Khandoyan is charged under the article 218 paragraph 3 point 1 (abduction) and paragraph 3 of article 235 of the RA Criminal Code (illegal purchasing, selling, storing, transporting of weapons and ammunition).