ՀԴԲ-ն վերանայում է ԶԼՄ-ների հանդեպ քաղաքականությունը՝ սահմանափակելով իր աշխատակիցների եւ լրագրողների միջեւ կապերը: Այս մասին գրում է Newsru-ն՝ վկայակոչելով CNN-ը:
Հեռուստաալիքի պնդմամբ՝ պատճառը լրատվամիջոցներում տեղեկությունների հնարավոր արտահոսքն է, որի հետաքննության կոչ է արել, մասնավորապես, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը: Նախագահին զայրացրել են Ռուսաստանի ներկայացուցիչների հետ իր շտաբի աշխատակիցների ենթադրյալ կապերի մասին հրապարակումները:
Լրատվամիջոցների հանդեպ նոր քաղաքականությունն այս շաբաթ ներկայացվել է Վաշինգտոնում կայացած համաժողովում, որին ներկա են եղել ՀԴԲ-ի 56 դաշնային գրասենյակների ղեկավարներ: Հեռուստաալիքի փոխանցմամբ՝ ՀԴԲ-ն ձեռնպահ է մնացել է մեկնաբանություններից:

ФБР пересматривает свою политику в отношении средств массовой информации, ограничивая контакты между своими сотрудниками и журналистами, сообщает Newsru со ссылкой на телеканал CNN.
Телеканал утверждает, что причиной для пересмотра политики стали возможные утечки информации в СМИ, расследовать которые призывал, в частности, президент США Дональд Трамп. Президента возмутили публикации о предполагаемых связях сотрудников его штаба с представителями России.
Новая политика в отношении СМИ была представлена на этой неделе на конференции в Вашингтоне, на которой присутствовали главы 56 полевых офисов ФБР, сообщил CNN один из участников встречи.