Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու, նախկին վարչապետ Ֆրանսուա Ֆիյոնը քվեարկել է նախագահական ընտրությունների առաջին փուլում, Փարիզի 7-րդ օկրուգի ընտրատեղամասում։ Նրա կինը՝ Պենելոպան ավելի վաղ առանձին քվեարկել էր Սարտա դեպարտամենտի ընտրատեղամասում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ֆիյոնը, մյուս ընտրողների նման, ստիպված է եղել հերթ կանգնել քվեաթերթիկ ստանալու համար։ Նա խստաոճ կոստյումով էր եկել ընտրատեղամաս։
Ֆիյոնի երեք հիմնական մրցակիցներից երկուսը՝ «Ազգային ճակատի» առաջնորդ Մարին Լը Պենն ու էկոնոմիկայի նախկին նախարար Էմանուել Մաքրոնը ավելի վաղ էին քվեարկել։

Кандидат в президенты Франции от партии «Республиканцы» экс-премьер Франсуа Фийон проголосовал в воскресенье в первом туре президентских выборов на избирательном участке в мэрии VII округа Парижа. Его супруга Пенелопа ранее отдельно голосовала на избирательном участке в департаменте Сарта, передает РИА Новости.
Фийону, как и другим избирателям, пришлось постоять в очереди, чтобы получить бюллетени. Одет он был в строгий костюм.
Двое из трех основных конкурентов Фийона — лидер партии «Национальный фронт» Марин Ле Пен и экс-министр экономики страны Эммануэль Макрон — проголосовали раньше.