Զինծառայողները ժամանել են Լոնդոնի Դաունինգ սթրիթ, որպեսզի իրենց հսկողության ներքո վերցնեն Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի նստավայրը: Մեյը հիմա իր նստավայրում է, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Փոքր-ինչ ավելի վաղ զինվորականները ժամանել են Բուքինգեմյան պալատ, ինչպես նաեւ Լոնդոնի ոստիկանության գլխավոր շենք:
Ներքին գործերի նախարար Ամբեր Ռադդի խոսքով՝ այսօր 984 զինծառայողներ կապահովեն Լոնդոնի եւ այլ քաղաքների անվտանգությունը: Առաջիկա օրերին ոստիկաններին օգնող զինվորականների ընդհանուր թիվը կկազմի 3 հազար 800 մարդ: Զինվորականների հսկողության ներքո կլինեն «առանցքային օբյեկտները», այդ թվում՝ արտասահմանյան պետությունների դեսպանատները: Նրանք ոստիկաններին կօգնեն նաեւ հասարակական միջոցառումների ժամանակ անվտանգություն ապահովելիս:
Մանչեսթերում ահաբեկչությունն իրագործվել է մայիսի 22-ի երեկոյան՝ «Մանչեսթեր Արենա» համալիրում, որտեղ անցնում էր ամերիկացի երգչուհի Արիանա Գրանդեի համերգը։ Մանչեսթերի ոստիկանությունը հայտնել է, որ ահաբեկչությունն իրականացրել է մահապարտը։ Վերջին տեղեկություններով զոհվել է 22 մարդ, այդ թվում՝ 12 երեխա, 64 մարդ դեռեւս հիվանդանոցում է, նրանցից 20-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է: Դրանից զատ, 9 մարդ, մեծ մասամբ դեռահասներ, անհետ կորած են համարվում:

Военнослужащие прибыли на лондонскую Даунинг-стрит, чтобы взять под охрану резиденцию премьер-министра Великобритании Терезы Мэй. Мэй находится сейчас в резиденции, передает РИА Новости
Чуть раньше военные прибыли в Букингемский дворец, а также в главное здание лондонской полиции.
По словам министра внутренних дел Амбер Радд, сегодня 984 военнослужащих будут направлены на обеспечение безопасности в Лондоне и других городах. Общее число военных, которые будут помогать полиции в ближайшие дни, составляет 3 тысячи 800 человек. Под свою охрану военные возьмут «ключевые объекты», в том числе посольства иностранных государств. Также они будут помогать полиции обеспечивать безопасность на общественных мероприятиях.
Теракт в Манчестере произошел вечером 22 мая, во время концерта американской певицы Арианы Гранде. Подрыв осуществил смертник. По последним данным, погибли 22 человека, в том числе 12 детей, 64 человека остаются в больнице, из них 20 — в критическом состоянии. Кроме того, девять человек, большинство — подростки, считаются пропавшими без вести.