Վրաստանի բանակի զինանոցում գտնվող «Կալաշնիկով» գնդացիրները կփոխարինվեն ամերիկյան անալոգով, հայտնում է «Վրաստան օնլայն»-ը, վկայակոչելով երկրի ՊՆ-ն։
Գերատեսչության տեղեկություններով, ՆԱՏՕ-Վրաստան համատեղ մարզական ու գնահատման կենտրոնի տարածքում գտնվող հրաձգարանում մայիսի 30-ին կկայանա ամերիկյան արտադրության «Մ-240» գնդացրի հնարավորությունների ցուցադրությունը, որին ներկա է գտնվելու Վրաստանի պնախարար Լեւան Իզորիան ու Վրաստանում ԱՄՆ դեսպան Յան Քելին։
ՊՆ-ից նաեւ նշել են, որ մայիսի 30-ին կլրանա Վրաստանում ՆԱՏՕ-Վրաստան վարժանքային ու գնահատման կենտրոնի բացման երկրորդ տարին, ինչի կապակցությամբ կենտրոնի տարածքում կկայանա հանդիսավոր արարողություն։

Находящиеся на вооружении грузинской армии пулеметы Калашникова (PKM) будут заменены на американский аналог, сообщает Грузия-онлайн со ссылкой на Минобороны страны.
По информации ведомства, во вторник на стрельбище на территории расположенного в Крцаниси совместного с НАТО тренировочного и оценочного центра (JTEC) состоится демонстрация возможностей пулемета американского производства М-240, на которой будут присутствовать министр обороны Грузии Леван Изория и посол США в Грузии Ян Келли.
В Минобороны также отметили, что 30 мая исполняется два года со дня основания в Грузии тренировочного и оценочного центра НАТО-Грузия, в связи с чем на территории центра состоится торжественное мероприятие.