Նախնական տվյալներով Իսպանիայի Բարսելոնա քաղաքում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ չկան: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում է Հայաստանի ԱԳՆ-ն` վկայակոչելով Իսպանիայում ՀՀ դեսպանությունը:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 17-ին միկրոավտոբուսը մխրճվել էր մարդկանց բազմության մեջ Բարսելոնի կենտրոնում։ Ոստիկանություն տեղի ունեցածը համարում է աահաբեկչություն ու որոնում է վարորդին։ Վերջին տեղեկություններով՝ 13 մարդ է զոհվել։
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը ստանձնել է տեղի ունեցած ահաբեկչության պատասխանատվությունը:

Согласно предварительным данным, среди пострадавших во время теракта в испанской Барселоне граждан Армении нет. Об этом Новости Армении –NEWS.am сообщили в пресс-службе МИД Армении со ссылкой на посольство Армении в Испании.
Напомним, что 17 августа микроавтобус въехал в толпу людей в туристическом центре Барселоны, в районе пешеходной улицы Рамбла. Полиция оценивает случившееся как теракт и ищет водителя. Согласно последним данным, погибли 13 человек.
Ответственность за нападение в Барселоне взяла на себя  террористическая группировка «Исламское государство».