Հայաստանի ԱԻՆ-ում, այսօր՝ օգոստոսի 23-ին, ժամը 11:54-ին ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր-Ստեփանավան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ավտովթար, կա տուժած (ավտոմեքենայում արգելափակված). անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Shamshyan.com-ի  փոխանցմամբ, Ստեփանավանի թունելի մեջ բախվել են Վանաձորի բնակիչ 26-ամյա Նարեկ Թ.-ի վարած Nissan մակնիշի 25 GG 525 համարանիշի եւ 56-ամյա Վալերիկ Շ.-ի վարած «ԶԻԼ 130» մակնիշի 34 DՏ 174 համարանիշի ավտոմեքենաները։
Վթարի հետեւանքով Nissan-ի վարորդ Նարեկ Թ.-ն ու նրա ուղեւոր 59-ամյա Վարուժան Թ.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Վանաձորի բժշկական կենտրոն։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Nissan-ի վարորդ Նարեկ Թ.-ն աշխատում է Ոստիկանության Բազումի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքում՝ որպես օպերլիազոր, իսկ վիրավոր Վարուժան Թ.-ն նրա հայրն է։

YEREVAN. – The Ministry of Emergency Situations of Armenia received a report, on Wednesday at 11:54am.
Accordingly, a traffic accident had occurred on the Vanadzor-Stepanavan motorway, one person was injured and stuck in the vehicle, and rescuers were needed.
According to shamshyan.com, a car—driven by Vanadzor resident Narek T., 26—and a truck—driven by Valerik Sh., 56—had collided in the Stepanavan tunnel.
As a result, Narek T. and his passenger, Varuzhan T., 59, had sustained injuries and were hospitalized.
According to the source, Narek T. is a Police criminal intelligence officer, and Varuzhan T. is his father.