Հայաստանի ԱԻՆ-ում, այսօր՝ օգոստոսի 23-ին, ժամը 11:54-ին ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր-Ստեփանավան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ավտովթար, կա տուժած (ավտոմեքենայում արգելափակված). անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Shamshyan.com-ի  փոխանցմամբ, Ստեփանավանի թունելի մեջ բախվել են Վանաձորի բնակիչ 26-ամյա Նարեկ Թ.-ի վարած Nissan մակնիշի 25 GG 525 համարանիշի եւ 56-ամյա Վալերիկ Շ.-ի վարած «ԶԻԼ 130» մակնիշի 34 DՏ 174 համարանիշի ավտոմեքենաները։
Վթարի հետեւանքով Nissan-ի վարորդ Նարեկ Թ.-ն ու նրա ուղեւոր 59-ամյա Վարուժան Թ.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Վանաձորի բժշկական կենտրոն։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ Nissan-ի վարորդ Նարեկ Թ.-ն աշխատում է Ոստիկանության Բազումի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքում՝ որպես օպերլիազոր, իսկ վիրավոր Վարուժան Թ.-ն նրա հայրն է։

На автодороге Ванадзор-Степанаван произошла авария.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МЧС Армении, около 11:54 часов 23 августа к ним поступил звонок о том,  что на автодороге Ванадзор-Степанаван произошла авария, есть пострадавший (заблокирован в машине), необходима помощь спасателей.
Как передает Shamshyan.com, в тоннеле Степанавана столкнулись автомобиль «Nissan» с госномерами 25 GG 525 (водитель – 26-летний житель Ванадзора Нарек Т.) и «ЗИЛ-130» с госномерами 34 DՏ 174 (водитель – 56-летний Валерий Ш.). Водитель автомобиля «Nissan» Нарек Т. и его пассажир, 59-летний Варужан Т. с телесными повреждениями доставлены в медцентр Ванадзора.
Согласно источнику, Нарек Т. – оперуполномоченный  отделения уголовного розыска Базумского отдела полиции, а  Варужан Т. – его отец.