Սինգապուրը 14 մլրդ դոլարով Boeing-ի ինքնաթիռներ ձեռք բերի, ինչը 70 հազար աշխատատեղ կստեղծի ԱՄՆ-ում: Այս մասին հայտարարել է Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը, հաղորդում է AP-ն:
Սպիտակ տանը Թրամփի եւ Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյանլունայի ներկայությամբ Boeing-ի գլխավոր տնօրենը եւ Singapore Airlines ավիաընկերության գործադիր տնօրենը ստորագրել են համապատասխան փաստաթղթեր: Նշվում է, որ Սինգապուրը մտադիր է մոտ 40 ինքնաթիռ գնել:
Ըստ Թրամփի՝ Միացյալ Նահանգների եւ Սինգապուրի միջեւ հարաբերությունները ամենաբարձր մակարդակի վրա են եւ այպես էլ կշարունակվեն։

Сингапур приобретет самолеты Boeing на сумму в $14 млрд, что также создаст в США 70 тысяч рабочих мест. Об этом заявил президент США Дональд Трамп, передает AP.
В присутствии Трампа и премьер-министра Сингапура Ли Сяньлуна в Белом доме в Вашингтоне гендиректор компании Boeing и исполнительный директор авиакомпании Singapore Airlines подписали соответствующие документы. Отмечается, что Сингапур намерен приобрести около 40 самолетов.
По словам Трампа, отношения между США и Сингапуром находятся на высшем уровне, и так будет и дальше.