Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը բանակցություններ է վարում ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնի հետ, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը: Հանդիպումն անցկացվում է Վիեննայում ընթացող ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի շրջանակում:
Սպասվում է, որ Լավրովն ու Թիլերսոնը կքննարկեն Սիրիայում եւ Ուկրաինայում իրավիճակի վերջին զարգացումները, ինչպես նաեւ երկկողմ հարաբերության հարցեր:
Նախօրեին ռուսական կողմը հայտարարել էր Սիրիայում ահաբեկիչների դեմ հաղթանակի մասին, այս կապակցությամբ, ինչպես երբեք, հրատապ է դառնում Սիրիայում ՄԱԿ հովանու ներքո քաղաքական կարգավորման խնդիրը:
Ուկրաինական սյուժեի առումով կարող է խոսք գնալ ՄԱԿ առաքելության ստեղծման նախաձեռնության մասին Դոնբասում ԵԱՀԿ դիտորդների պահպանության նպատակով:
Մոսկվան ծրագրում է նաեւ բարձրացնել ԱՄՆ հատուկ ծառայությունների կողմից ռուսական լրատվամիջոցների վրա ճնշում գործադրելու հարցը:

Министр иностранных дел России Сергей Лавров проводит переговоры с госсекретарем США Рексом Тиллерсоном, передает  ТАСС.  Встреча проходит на полях заседания Совета глав МИД ОБСЕ.
Как ожидается, Лавров и Тиллерсон обсудят последнее развитие ситуации в Сирии и на Украине, а также вопросы двусторонних отношений.
Российская сторона накануне объявила о победе над террористами в Сирии, в этой связи как никогда актуальной становится задача политического урегулирования в этой арабской республике под эгидой ООН.
По украинскому сюжету речь может пойти об инициативе формирования миссии ООН для охраны наблюдателей ОБСЕ в Донбассе.