«Ելք» դաշինքը տարբեր քաղաքական ուժերի, քաղաքացիական եւ հասարակական կազմակերպությունների հրավիրել էր մասնակցելու հունվարի 19-ին կայացած երթին, սակայն նրանք չէին եկել։ Այդ մասին այսօր՝ հունվարի 25-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է «Ելք» խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը։
Գորգիսյանի հավաստմամբ, «Ելքը» որեւէ այլ նպատակ չի ունեցել։ «Խոսքը Հայաստանի քաղաքացիների շահերի մասին էր։ Այդ քաղաքացին ամեն օր ստիպված է ավել վճարել այս կամ այն ապրանքի կամ ծառայության դիմաց»,- ասել է Գորգիսյանը։
Նրա խոսքով, նման պայմաններում քաղաքաին երկու ճանապարհ ունի, կամ արտագաղթել, կամ հարմարվել եւ զրկվել որոշակի հարմարություններից։

Блок «Выход» приглашал различные политические силы, гражданские, и общественные организации принять участие в организованном им 19 января шествии протеста в центре Еревана, но они не пришли. Об этом на встрече с журналистами 25 января заявил секретарь парламентской фракции блока «Выход» Геворк Горгисян.
При этом, по заверению секретаря фракции, «Выход» не преследовал никак скрытых целей. «Ведь речь шла об интересах граждан Армении. Каждый день этот гражданин вынужден переплачивать за приобретение того или иного продукта или услуги», - посетовал Горгисян.
Как считает оппозиционер, в таких условиях у граждан остается лишь два пути: либо эмигрировать, либо адаптироваться и лишиться определенных удобств, к которым они привыкли.