Մարտի 15-ին ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանն ընդունեց Ալբանիայի նորանշանակ դեսպան Արդիանա Հոբդարիին (նստավայրը՝ Աթենք) հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ:
Շնորհավորելով դեսպան Հոբդարիին նշանակման կապակցությամբ, փոխարտգործնախարարը հաջողություն մաղթեց նրան Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունն իրականցանելու հարցում՝ հույս հայտնելով, որ դեսպանն իր ակտիվ գործունեությամբ նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ փոխգործակցությանը:
Դեսպան Հոբդարին վստահեցրեց, որ կներդնի առավելագույն ջանքերը Հայաստանի եւ Ալբանիայի միջեւ համագործակցությունն ակտիվացնելու եւ այն տարբեր ոլորտներում առաջ մղելու համար:
Զրուցակիցներն անդրադարձան քաղաքական երկխոսության, միջազգային կառույցներում փոխգործակցության, առեւտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման, կրթամշակութային բնագավառներում փոխգործակցության, ինչպես նաեւ իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանն առնչվող հարցերին, անդրադարձ կատարվեց այս տարվա հոկտեմբերին կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի երեւանյան գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքներին։
Կարեն Նազարյանը հանդիպմանը խոսեց ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացի մասին, անդրադարձ կատարվեց նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին։

YEREVAN. – Deputy Foreign Minister of Armenia Garen Nazarian received the newly appointed Ambassador of Albania (residence in Athens) Ardiana Hobdari.
According to the press service of the Armenian Foreign Ministry, Nazarian congratulated Ambassador Hobdari on her appointment and expressed hope that the Ambassador would give a new impetus to the bilateral cooperation.
The Ambassador, in her turn, assured that she would do her best to intensify Armenian-Albanian cooperation
The sides exchanged views over political dialogue, cooperation in international organizations, development of trade and economic relations, cooperation in educational and cultural spheres, the expansion of legal framework, as well as discussed the preparations for the Summit of La Francophonie in Yerevan.
The sides also touched upon the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict and regional developments.