Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ, ներկա գտնվել այնտեղ մատուցված սուրբ պատարագներին, հանդիպում ունեցել ծխական խորհրդի եւ տեղի հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am_ին հայտնում են, որ ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են մեր հանրապետության զարգացմանը, Արցախ-Սփյուռք կապերին եւ մի շարք այլ ոլորտների առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է վաշինգտոնահայ համայնքի դերն ու նշանակությունը Սփյուռքում՝ երախտագիտություն հայտնելով Արցախին մշտապես սատարելու համար:

Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил армянские церкви Святой Марии и Святого Креста в Вашингтоне, присутствовал на Святой литургии, встретился с группой представителей приходского совета и местной армянской общины.
Как сообщает пресс-служба главы арцахского государства, в теплой и непосредственной атмосфере были затронуты вопросы, касающиеся развития республики, связей между Арцахом и Диаспорой и ряда других сфер.
Президент Саакян отметил важную роль и значение армянской общины Вашингтона в Диаспоре, выразив признательность за постоянное содействие Арцаху.