Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ, ներկա գտնվել այնտեղ մատուցված սուրբ պատարագներին, հանդիպում ունեցել ծխական խորհրդի եւ տեղի հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am_ին հայտնում են, որ ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են մեր հանրապետության զարգացմանը, Արցախ-Սփյուռք կապերին եւ մի շարք այլ ոլորտների առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է վաշինգտոնահայ համայնքի դերն ու նշանակությունը Սփյուռքում՝ երախտագիտություն հայտնելով Արցախին մշտապես սատարելու համար:

STEPANAKERT. - Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) President Bako Sahakyan on Sunday visited the St. Mary and Holy Cross Armenian Apostolic Churches in Washington, D.C., attended the Divine Liturgies held there, and met with a group of representatives of the diocesan councils and the local Armenian community.
The development of the NKR, the Artsakh-Diaspora ties, and several other domains were discussed in a warm and informal atmosphere, the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informed Armenian News-NEWS.am.
President Sahakyan stressed the significant role of the Washington Armenian community in the diaspora, extending gratitude for its constant support rendered to Artsakh.