Ապրիլի 20-ի առավոտյան Երեւանում անցկացվող բողոքի ակցիաների կազմակերպիչ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի կոչերով առաջնորդվելով՝ մի խումբ ցուցարարներ փորձել են փակել Երեւան-Աբովյան ճանապարհը (ֆոտոռեպորտաժ):
Ակցիայի մասնակիցներն իրենց հետ են բերել երեխաների եւ նստեցրել ուղեմասում, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը: Երեխաների անվտանգության տեսակետից անթույլատրելի ակցիան կանխվել է ժամանած ոստիկանների կողմից:
Երեխաների ծնողներն իրենց գործողությունները պատճառաբանելիս ասել են, որ երեխաներն առանց այն էլ զրկված են կարեւորագույն բաներից:
Ակցիային մասնակցել են Տավուշի մարզի բնակիչները: «Մենք սահմանից 3 կմ հեռավորությամբ ենք ապրում: Մենք ո՛չ աշխատանք ունենք, ո՛չ կյանքի արժանի պայմաններ»,- ասել են ակցիայի մասնակիցները:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 19-ի երեկոյան ակցիայի նախաձեռնող, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը բողոքի նոր ձեւ սկսելու մասին էր հայտնել՝ ապրիլի 20-ի առավոտից նրա կողմնակիցները պետք է փակեին մայրաքաղաքի առանձին շրջաններն իրար կապող գլխավոր փողոցները: Ծրագրվում է նաեւ շրջափակել մետրոյի կայարանները:

A group of demonstrators—guided by the calls by “My Step” initiative leader, opposition Civil Contract Party member, and National Assembly (NA) of Armenia “Way Out” (Yelk) Faction head Nikol Pashinyan, the organizer of the ongoing protests in capital city Yerevan (PHOTOS)—on Friday morning attempted to block the Yerevan-Abovyan motorway.
The demonstrators had brought along children, and they were seated on the road, according to RFE/RL Armenian Service. But the police prevented this protest.
The residents of Tavush Province took part in this protest action.
“We live three kilometers away from the border [with Azerbaijan],” they said. “We have neither work nor worthy living conditions.”
Nikol Pashinyan on Thursday announced that on Friday, they will resume their protest action of total blockade of Yerevan streets. Also, he noted that they will close off subway stations, too, and called on everyone to either not go to work or to join them on Friday.