Ապրիլի 20-ի առավոտյան Երեւանում անցկացվող բողոքի ակցիաների կազմակերպիչ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի կոչերով առաջնորդվելով՝ մի խումբ ցուցարարներ փորձել են փակել Երեւան-Աբովյան ճանապարհը (ֆոտոռեպորտաժ):
Ակցիայի մասնակիցներն իրենց հետ են բերել երեխաների եւ նստեցրել ուղեմասում, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը: Երեխաների անվտանգության տեսակետից անթույլատրելի ակցիան կանխվել է ժամանած ոստիկանների կողմից:
Երեխաների ծնողներն իրենց գործողությունները պատճառաբանելիս ասել են, որ երեխաներն առանց այն էլ զրկված են կարեւորագույն բաներից:
Ակցիային մասնակցել են Տավուշի մարզի բնակիչները: «Մենք սահմանից 3 կմ հեռավորությամբ ենք ապրում: Մենք ո՛չ աշխատանք ունենք, ո՛չ կյանքի արժանի պայմաններ»,- ասել են ակցիայի մասնակիցները:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 19-ի երեկոյան ակցիայի նախաձեռնող, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը բողոքի նոր ձեւ սկսելու մասին էր հայտնել՝ ապրիլի 20-ի առավոտից նրա կողմնակիցները պետք է փակեին մայրաքաղաքի առանձին շրջաններն իրար կապող գլխավոր փողոցները: Ծրագրվում է նաեւ շրջափակել մետրոյի կայարանները:

Руководствуясь призывом организатора проходящих в Ереване акций протеста, депутата НС Никола Пашиняна, группа демонстрантов утром 20 апреля попыталась перекрыть дорогу Ереван-Абовян (фоторепортаж).
Участники акции привели с собой детей и усадили на проезжей части, сообщает радиостанция «Свобода». Непозволительная с точки зрения безопасности детей акция была пресечена прибывшими полицейскими.
Объясняя свои действия, родители детей говорили, что дети и без того лишены важнейших вещей.
В акции участвовали жители Тавушской области. "Мы живем в трех километрах от границы. У нас нет ни работы, ни достойных условий жизни", - говорили участники акции.
Напомним, что на митинге вечером 19 апреля инициатор акции, депутат НС Никол Пашинян возвестил о новой форме протеста – с утра 20 апреля его сторонники должны перекрывать связывающие отдельные районы столицы между собой главные улицы. Планируется также блокировать станции метро.