Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ողջունելի չի համարում վերջերս Ադրբեջան այցելած ՌԴ ներկայացուցիչների քայլերն ու հայտարարությունները եւ նրանց հակահայկական արտահայտությունները:
«Շանթ» հեռոստաընկերության հետ հարցազրույցում ԱԳ նախարարը նշել է, որ դրանք չեն նպաստում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը, գործընթացին ոչ մի դրական, այսպես ասած, պատգամ չեն հաղորդում:
«Սա բացասական երեւույթ է»,- նշել է Մնացականյանը՝ միաժամանակ հիշեցնելով, որ Հայաստանը ՌԴ-ի հետ հարաբերությունները զարգացնում է, վաչապետը 2 անգամ հանդիպել է Ռուսաստանի նախագահի հետ: Նրա խոսքով՝ փոխըմբռնման, հարաբերությունների կառուցման բավական լավ հիմքեր կան: «Այդ առումով դինամիկան դրական է։ Այն, ինչ որ զուգահեռ կատարվում է, որեւէ կերպ ողջունելի չի կարող լինել»,- նշել է ԱԳ նախարարը:
Ավելի վաղ հաղորդել էինք Ադրբեջան ռուսաստանյան փորձագիտական խմբի այցի եւ այնտեղ արտահայտած հակահայկական կարծիքների մասին:

Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan does not consider pleasing the steps, statements, and anti-Armenian expressions made by a group of Russian analysts who recently visited Azerbaijan.
Mnatsakanyan told Shant TV that these steps, statements, and expressions do not contribute to achieving a pacific settlement of the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict, and do not give any positive “message” to the peace process. “This is a negative phenomenon,” he noted.
But at the same time, the FM recalled that Armenia was developing its relations with Russia. In his words, there are fairly good foundations for improving mutual understanding and relations.
“The dynamics in this respect are positive,” noted Zohrab Mnatsakanyan. “[But] what is simultaneously happening can’t be welcome in any way.”