Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի առիթով Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Մեր երկրների միջև հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության բարի ավանդույթների, փոխադարձ հարգանքի և հոգևոր մտերմության վրա:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք ապահովել դաշնակցային կապերի հետագա զարգացումը, երկկողմ հիմքի վրա բազմակողմ համագործակցությունը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում գործընկերային փոխգործակցությունը: Դա, անկասկած, համապատասխանում է Ռուսաստանի և Հայաստանի ժողովուրդների շահերին և համահունչ է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, ամուր առողջություն և հաջողություններ, իսկ Ձեր բոլոր հայրենակիցներին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում»,- մասնավորապես ասված է ուղերձում:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan receives congratulatory message from Russian President Vladimir Putin on the occasion of Independence Day of Armenia, the official website of the Prime Minister of Armenia reported.
“Please, accept my sincere congratulations on the occasion of Armenia’s National Holiday – Independence Day. The relations between our countries are based on good traditions of friendship, mutual respect and spiritual closeness.
I am confident that with joint efforts we will be able to ensure the future development of allied relations and multilateral cooperation, as well as partnership in the sidelines of Eurasian integration processes. This is undoubtedly in the interests of the peoples of Russian and Armenia and is for the benefit of the strengthening of regional security and stability.
I wish you, honorable Nikol Pashinyan, good health and successes, and welfare and prosperity to all your compatriots”.