Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի առիթով Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Մեր երկրների միջև հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության բարի ավանդույթների, փոխադարձ հարգանքի և հոգևոր մտերմության վրա:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք ապահովել դաշնակցային կապերի հետագա զարգացումը, երկկողմ հիմքի վրա բազմակողմ համագործակցությունը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում գործընկերային փոխգործակցությունը: Դա, անկասկած, համապատասխանում է Ռուսաստանի և Հայաստանի ժողովուրդների շահերին և համահունչ է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, ամուր առողջություն և հաջողություններ, իսկ Ձեր բոլոր հայրենակիցներին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում»,- մասնավորապես ասված է ուղերձում:

Президент России Владимир Путин направил поздравительное послание премьер-министру Армении Николу Пашиняну в связи с 27-летием Независимости Армении.
«Уважаемый Никол Воваевич, примите мои искренние поздравления по случаю Национального праздника Армении, Дня независимости. Отношения между нашими странами основаны на добрых традициях дружбы, взаимного уважения и духовной близости.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем обеспечить дальнейшее развитие союзнических отношений, многостороннее сотрудничество на двусторонней основе, а также партнерское сотрудничество в рамках интеграционных процессов в евразийском пространстве. Это, безусловно, соответствует интересам народов России и Армении и соответствует укреплению региональной безопасности и стабильности.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а всем Вашим соотечественникам - благополучия и процветания», - говорится в послании.