Բիզնեսմեն եւ Թրամփի փեսա Ջարեդ Քուշները 2009 թվականից մինչեւ 2016 թվականը, ամենայն հավանականությամբ, խուսափել է դաշնային հարկերի վճարումից՝ տեղեկացնում է The New York Times-ը։
Թերթը գրում է, որ Քուշների կարողությունը 324 մլն դոլար է կազմում, սակայն նա չի վճարում հարկերը։ Ըստ թերթի տվյալների՝ Քուշները տարիներով օգտագործել է ամորտիզացիոն վճարումների սխեման։ Սա թույլ է տվել ճշմարտանման հարկային հաշվետվություններ կազմել, սակայն, փաստորեն, նա եւ նրա հետ կապված կազմակերպությունները ոչինչ չեն կորցրել։
Ավելի վաղ BuzzFeed-ը տեղեկացրել էր, որ Քուշները, շրջանցելով խմբագրին, հանում է իր թերթի ոչ նպաստավոր հոդվածները։

Джаред Кушнер, бизнесмен и зять американского президента Дональда Трампа, с 2009 по 2016 год скорее всего уклонялся от уплаты от федеральных налогов, пишет Газета.ru  со ссылкой на The New York Times.
В газете рассказали, что состояние Кушнера составляет $324 млн, однако он «практически» не платил федеральных налогов. По данным издания, Кушнер годами использовал схему с использованием амортизационных выплат. Она позволяла составлять правдоподобные налоговые отчеты, однако фактически Кушнер и связанные с ним компании ничего не теряли.
Ранее издание BuzzFeed сообщало, что Кушнер удалял негативные статьи в своей газете в обход редакторов.