Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն Աստանայում աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Ղազախստանի «Ատամեկեն» գործարարների ազգային պալատի նախագահության անդամ, նավթագազային արդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Աբուլգազին Դանիյար Ռուստեմովիչի եւ «Մոսստոն էնջինիերինգ» ընկերության տնօրեն Դավիթ Գալստյանի հետ:
Վարչապետի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ինհայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են էներգակիրների ոլորտում համագործակցության հեռանկարներին վերաբերող տարբեր հարցեր, անդրադարձել հայաստանյան շուկայում առկա պայմաններին ու հնարավորություններին, գործարար միջավայրի բարելավման ուղղությամբ կառավարության քայլերին:
Ղազախական կողմը շահագրգռվածություն է հայտնել գործունեություն ծավալել մեր երկրում: Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է նախաձեռնությունը եւ առաջարկել համագործակցության ուղղությամբ քննարկումները շարունակել ՀՀ կառավարության համապատասխան մարմինների հետ` հետագա քայլերը նախանշելու եւ կյանքի կոչելու ուղղությամբ:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում արտադրվող տարբեր ապրանքների` Ղազախստան արտահանում կազմակերպելու հետ կապված հարցերին:

И.о. главы Правительства Армении Никол Пашинян провел в Астане рабочий ужин с членом президиума Национальной палаты предпринимателей Казахстана «Атамекен», главой Комитета нефтегазовой промышленности Абдугазином Данияром Рустемовичем и директором компании «Мосстон Энджиниеринг» Давидом Галстяном.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении, собеседники обсудили перспективы сотрудничества в сфере энергоносителей, а также затронули условия и возможности армянского рынка, шаги кабинета министров по улучшению бизнес-среды.
Казахстанская сторона выразила заинтересованность в развертывании деятельности в нашей страны. Никол Пашинян приветствовал эту инициативу и предложил продолжить обсуждения по вопросам сотрудничества с соответствующими органами Правительства Армении, с целью обозначить дальнейшие шаги и претворить их в жизнь.
Стороны затронули еще и вопросы, связанные с организацией экспорта различных товаров, произведенных в Армении, в Казахстан.