News
Լրահոս
News
Ուրբաթ
Հուլիս 03
USD
483.36
EUR
545.47
RUB
6.88
ME-USD
0.02
Տեսնել լրահոսը

«Մենք» դաշինքը հրապարակել է դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների ռեյտինգային ցուցակը:

Թիվ 1 ընտրատարածք, Նոր Նորք, Ավան, Քանաքեռ-Զեյթունվարչական շրջաններ

 1 Սարգսյան Արամ Զավենի

2 Սարգսյան Արտավազդ Սամվելի

3 Ամիրայան Պետրոս Հովհաննեսի

4 Բեջանյան Մհեր Աշոտի

5 Նիկողոսյան Հովհաննես Հրանտի

6 Խաչատրյան Անժելա Արտաշեսի

7 Հակոբյան Մարիա Դավիթի

8 Այվազյան Վազգեն Մհերի

Թիվ 2 ընտրատարածք, Արաբկիր, Աջափնյակ, Դավիթաշեն վարչական շրջաններ

1 Զեյնալյան Արտակ Հայկազի

2 Վարդանյան Թեհմինա Խաչատուրի

3 Ահարոնյան Վարազդատ Հովհաննեսի

4 Հարությունյան Վարդան Իշխանի

 5 Ավետիսյան Անդրանիկ Սասունիկի

6 Ալավերդյան Երազիկ Հովհաննեսի

7 Ներսեսյան Սարգիս Արտաշեսի

8 Գրիգորյան Անուշ Սամվելի

9 Մարտիրոսյան Աննա Ակսելի

10 Համբարձումյան Աշոտ Յուրիի

11 Առաքելյան Արմեն Ալբերտի

12 Գալստյան Տիգրան Քաջիկի

13 Հովասափյան Ալբերտ Ռաֆիկի

14 Վարդանյան Արմեն Մամիկոնի

Թիվ 3 ընտրատարածք, Շենգավիթ և Մալաթիա -Սեբաստիա վարչական շրջաններ

1 Մխիթարյան Ռոմիկ Կառլենի

2 Արշակյան Արշակ Սերյոժայի

3 Գասպարյան Սերյոժա Գրիշի

4 Խաչատրյան Արթուր Վարդանի

5 Գեվորգյան Տիգրան Օհանի

6 Ճաղարյան Ռեգինա Վրեժի

7 Ավթանդիլյան Սիրարփի Գրիշայի

8 Լալայան Անուշ Սպարտակի

9 Խեմչյան Վահրամ Վարդանի

10 Ջավադյան Լեվոն Անդրանիկի

Թիվ 4 ընտրատարածք, Կենտրոն, Նորք-Մարաշ, Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջաններ

1 Խաչատրյան Անի Արշալույսի

2 Տեր-Մարգարյան Տիգրան Գեղամի

3 Պլուզյան Նունե Հրաչիկի

4 Սարգսյան Կարեն Վաչագանի

 5 Պողոսյան Կարեն Դերենիկի

6 Խուրշուդյան Մամիկոն Աշոտի

7 Սարգսյան Հովհաննես Վարդանի

 8 Գեվորգյան Մարիամ Հենրիկի

9 Զակալաշվիլի Լուսինե Գառնիկի

10 Ավետիսյան Հովսեփ Հարությունի

11 Պետրոսյան Ֆելիքս Գեվորգի

12 Զաքարյան Տիգրան Հովհաննեսի

13 Փափազյան Հարություն Հովհաննեսի

Թիվ 5 ընտրատարածք, Արարատի մարզ

1 Ադամյան Անահիտ Հրանտի

2 Ղազարյան Մանվել Անդրանիկի

3 Բաղդասարյան Վազգեն Հուսիկի

4 Սարգսյան Կարինե Հենդրիկի

5 Ավագյան Վիլհեմ Վիկտորի

6 Վարդանյան Վազգեն Վալոդյայի

7 Մարգարյան Մուշեղ Մնացականի

8 Մկրտչյան Հմայակ Արագածի

Թիվ 6 ընտրատարածք, Արմավիրի մարզ

1 Արսենյան Սամվել Վահանի

2 Մահտեսյան Վարդան Պողոսի

3 Մկրտչյան Արմեն Էդուարդի

 4 Զեյնալյան Հայկ Արտակի

 5 Հարությունյան Երվանդ Արմենակի

6 Քամալյան Վիրաբ Սուրենի

7 Եղոյան Անահիտ Մկրտիչի

8 Սարգսյան Հայկ Հենդրիկի

9 Օհանյան Հռիփսիմե Արթուրի

10 Ուռուտյան Ռուբեն Կիրովի

11 Մրտեյան Գոհար Գուրգենի

12 Չիլինգարյան Գարիկ Արարատի

Թիվ 7 ընտրատարածք, Արագածոտնի մարզ

1 Սարդարյան Արթուր Գագիկի

2 Արսենյան Անահիտ Հովիկի

3 Հակոբյան Հրաչիկ Բաբկենի

4 Հովհաննիսյան Աննա Գառնիկի

5 Ահարոնյան Կամո Հրահատի

 6 Զաքարյան Զաքար Լեվոնի

7 Հովհաննիսյան Արշակ Ժորայի

Թիվ 8 ընտրատարածք, Գեղարքունիքի մարզ

1 Պողոսյան Կարեն Ջանոյի

2 Մալխասյան Էլեոնորա Հովհաննեսի

 3 Մարգարյան Արամ Արշալույսի

 4 Ավեդյան Զավեն Գրիշայի

5 Գասպարյան Վլադիմիր Վարդգեսի

6 Ավետիսյան Աստղիկ Շամսի

7 Գեվորգյան Հովհաննես Միշայի

 8 Օհանյան Աննա Արթուրի

9 Թադեվոսյան Թաթուլ Հովհաննեսի

Թիվ 9 ընտրատարածք, Լոռու մարզ

1 Արոյան Նաիրի Լեվոնի

2 Այվազյան Արայիկ Հովիկի

3 Ավթանդիլյան Քրիստինե Գրիշայի

4 Գոգինյան Սամվել Հրաչիկի

5 Արզումանյան Տիգրան Հայկազի

6 Խանվելյան Նարեկ Սերգեյի

7 Կարապետյան Լիլիթ Անդրանիկի

 8 Այվազյան Մասիս Վազգենի

 Թիվ 10 ընտրատարածք, Կոտայքի մարզ

 1 Մելքոնյան Մովսես Ռուբիկի

2 Գեղամյան Արամ Արտաշեսի

3 Գրիգորյան Ցոլակ Մուշեղի

4 Դավթյան Վահագն Զավենի

 5 Եղիազարյան Նորիկ Արմենակի

 6 Բաղդասարյան Մարինե Ժորայի

7 Պետրոսյան Անդրանիկ Նավասարդի

 8 Սարոյան Քրիստինա Կամոյի

Թիվ 11 ընտրատարածք, Շիրակի մարզ

1 Ղշյան Հայկանուշ Հովհաննեսի

2 Սարուխանյան Արթուր Մերուժանի

3 Վիրաբյան Մարատ Խաչիկի

4 Պողոսյան Նորայր Սարգսի

5 Պողոսյան Արթուր Ֆիրդուսի

 6 Դավթյան Արամ Սուրենի

7 Ալեքսանյան Դավիթ Սահակի

 8 Ներսիսյան Սոնա Սուրիկի

Թիվ 12 ընտրատարածք, Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզեր

 1 Արսենյան Հովիկ Հայկազի

 2 Մինասյան Կառլեն Արամի

3 Բալյան Վարդան Վալերիի

4 Բրեյան Հայրապետ Գուրգենի

 5 Խաչատրյան Կարինե Լադիկի

 6 Պողոսյան Նելլի Ռազմիկի

 7 Ղազարյան Մասիս Փափագի

 8 Գեվորգյան Վարդան Շմավոնի

 9 Մովսիսյան Անուշավան Թաթուլի

10 Մինասյան Սոնա Սամվելի

 Թիվ 13 ընտրատարածք, Տավուշի մարզ

1 Օրդյան Ալինա Վալտերի

 2 Դավթյան Սոս Արմենի

3 Էլլարյան Արթուր Մարտունի

4 Քոչարյան Թաթուլ Դավթի

5 Բալդրյան Գոհար Արամայիսի

6 Քոքոբելյան Վաչիկ Գրիշայի

Տպել
Կարդացեք նաև
Ամբողջը
Հրապարակվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների դիտորդական առաքելության ամոփիչ զեկույցը
«Ականատես» դիտորդական առաքելությունն առաջին անգամ իրականացրել է երկարաժամկետ դիտորդություն, որի ընթացքում 35 երկարաժամկետ դիտորդներ...
Որոշ հանձնարարականներ դեռ մնում են չկատարված. ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ զեկույցը՝ 2018-ի ԱԺ ընտրությունների մասին
Զեկույցի հեղինակներն ընդգծվում է, որ կուսակցություններն ու դաշինքները հնարավորություն են ունեցել ազատ քարոզարշավ իրականացնել. միավորումներ կազմելու, խաղաղ հավաքների, արտահայտման եւ տեղաշարժի…
ԿԸՀ նախագահ. Հայաստանում ընտրական գործընթացի ժամկետի խախտումներ չեն գրանցվել
ԿԸՀ-ն սեղմ ժամկետում է նախապատրաստվել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, ասել է Տիգրան Մուկուչյանը...
ՍԴ-ում ընտրությունների արդյունքների բողոքարկումը Հայաստանի ընտրական մշակույթի մաս էր. ԿԸՀ
Նա նշեց, որ սահմանադրական վիճարկման փուլում անգամ դեպքեր են եղել,երբ ոչ միշտ է պատշաճ ապացուցողական բազա ներկայացվել....
ԿԸՀ նախագահ. Ընտրական գործընթացի ժամկետների խախտումներ չեն հայտնաբերվել
ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն ասել է, որ ընտրական գործընթացի ժամկետները չեն խախտվել...
ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը. օրակարգում ԿԸՀ գործունեության հաղորդումն է
Նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել ...