ԱՄՆ նախագահի վարչակազմը քննարկում է գերմանական երեք խոշորագույն ավտոարտադրողների ղեկավարության հետ զրույցի հնարավորությունը, հայտնում է The Wall Street Journal-ը (WSJ):
Պարբերականի սեփական աղբյուրները հայտնել են, որ ցանկանում են Սպիտակ տուն հրավիրել Volkswagen-ի, BMW-ի եւ Daimler-ի ղեկավարներին: Նրանց հետ, հավանաբար, կհանդիպեն տնտեսության հարցերով խորհրդական Լոուրենս Քուդլոուն, առեւտրի նախարար Ուիլբուր Ռոսը եւ առեւտրի ներկայացուցիչ Ռոբերտ Լայթհայզերը: Հնարավոր է նաեւ կարճատեւ հանդիպում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ:
Սպիտակ տունը ցանկանում է գերմանական ավտոարտադրողներին համոզել մեծացնել ԱՄՆ տարածքում արտադրությունը: Աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ընկերություններին կառաջարկվի պահեստամասերի թողարկումն այնտեղ մեծացնել, ինչպես նաեւ կրճատել ԱՄՆ գործարաններում արտասահմանյան մասերի օգտագործումը:

Администрация президента США рассматривает возможность беседы с руководством трех крупнейших немецких автопроизводителей, сообщает Коммерсантъ со ссылкой на The Wall Street Journal (WSJ).
Как сообщили изданию собственные источники, в Белый дом хотят пригласить глав Volkswagen, BMW и Daimler. Предполагается, с ними встретятся экономический советник Лоуренс Кудлоу, министр торговли Уилбур Росс и торговый представитель Роберт Лайтхайзер. Также возможна короткая встреча с президентом США Дональдом Трампом.
Белый дом хочет убедить немецких автопроизводителей увеличить производство на территории США. По словам источников, компаниям будет предложено повысить выпуск там запчастей, а также сократить использование иностранных деталей на заводах в США.