Ucom-ը հանդես է եկել ОТТ հեռուստատեսության uTV Box Մարզային եւ uTV Box բոլորի համար նախատեսված առաջարկով, որի շրջանակներում Հայաստանի այն մարզերի կամ այլ բնակավայրերի բնակիչները, ովքեր չունեն Ucom-ի ֆիքսված ինտերնետի հասանելիություն, կարող են այնուամենայնիվ վայելել Ucom-ի ցանցի հեռուստատեսային ալիքները։ Մասնավորապես՝ Հայաստանի մարզերի բնակիչները, բաժանորդագրվելով uTV Box Մարզային ծառայությանը 12 ամսով, կարող են դիտել 70 ալիք ընդամենը 2700 դրամ ամսավճարի դիմաց: Ծառայությունից օգտվելու համար սարքը տրամադրվում է առանց որեւէ վճարի եւ այն կարելի է ինքնուրույն տեղադրել:
«Բաժանորդները կունենան երկու օրվա Catch-Up-ի հնարավորություն եւ կկարողանան օգտվել uTV Box ծառայությունից, եթե օգտագործման վայրում առկա է առնվազն 3 Մբ/վրկ արագությամբ ինտերնետ։ Ավելին, Ucom-ի ֆիքսված ինտերնետի առկա եւ նոր բաժանորդները կարող են միանալ uTV Box-ին՝ տանը երկրորդ հեռուստացույցի խնդիրը հեշտությամբ ու մատչելի կերպով լուծելու համար», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Բոլոր այն հեռուստադիտողները, ովքեր կցանկական օգտվել uTV Box-ից երկրորդ հեռուստացույց ունենալու համար, կամ էլ եթե բնակվում են Երեւանում, սակայն չունեն Ucom-ի ֆիքսված կապի հնարավորություն, կարող են բաժանորդագրվել uTV Box ծառայությանը 12 ամսով եւ ամսական ընդամենը 4000 դրամով վայելել 82 հեռուստաալիք։ Հավելենք, որ տվյալ դեպքում բաժանորդները հնարավորություն կունենան կառավարելու եթերը եւ դիտելու Արմենիա Պրեմիում մասնագիտացված հեռուստաալիքները:

Компания Ucom выступила с предложением OTT-телевидения uTV Box Региональный и uTV Box для всех, в рамках которого жители тех регионов или поселений Армении, которые не имеют доступа к фиксированному интернету от Ucom, тем не менее смогут насладиться просмотром телеканалов телевизионной сети Ucom.
Как сообщает пресс-служба компании, в частности, жители регионов Армении, подписавшись на uTV Box Региональный на 12 месяцев, смогут просматривать 70 телеканалов всего за 2700 в месяц. Для того, чтобы воспользоваться услугой, абонентам без какой бы то ни было оплаты предоставляется устройство, которое они смогут установить самостоятельно.
«У абонентов будет возможность двухдневного Catch-Up-а, а также они смогут воспользоваться услугой uTV Box, если в месте использования есть доступ к интернету с минимальной скоростью в 3 Мб/сек. Кроме того, текущие и новые абоненты фиксированного интернета от Ucom могут подключиться к uTV Box, чтобы легко и доступно решить проблему второго телевизора в доме», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Все те телезрители, которые захотят воспользоваться услугой uTV Box для того, чтобы иметь второй телевизор, или же если проживают в Ереване, но не имеют возможности фиксированной связи от Ucom, смогут подключиться к услуге uTV Box на 12 месяцев и ежемесячно всего за 4000 драмов насладиться просмотром 82 телеканалов. Добавим, что в данном случае абоненты смогут управлять эфиром и смотреть специализированные телеканалы Армения Премиум.