Նյու Յորքից դեմոկրատ ​​սենատոր Քիրստեն Հիլիբրանդը հայտարարել է 2020 թվականին ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին մասնակցելու մտադրության մասին, հաղորդում է  Gazeta-ն՝ վկայակոչելով CNN-ին:
Նշվում է, որ նա այդ մասին ասել է հեռուստահաղորդավար Սթիվեն Քոլբերին: Նա հայտարարել է, որ որպես նախագահ, կցանկանար դիմակայել Վաշինգտոնի «կոռուպցիային եւ ագահությանը», ինչպես նաեւ զբաղվել առողջապահական համակարգի եւ դպրոցական կրթության բարելավմամբ:
Հիլիբրանդն առաջինն էր, ով Մինեսոտայից իր գործընկեր սենատոր Էլ Ֆրանկենին մեղադրեց 2017թ․-ին սեռական ոտնձգությունների համար: Նրանից հետո նույն մեղադրանքն արեցին ավելի քան տասը կանայք:

Сенатор-демократ от Нью-Йорка Кирстен Гиллибранд объявила о намерении участвовать в выборах президента США в 2020 году, сообщает  Gazeta  со ссылкой на CNN.
Отмечается, что об этом она рассказала телеведущему Стивену Кольберу. Она заявила, что на посту президента хотела бы противостоять «коррупции и жадности» Вашингтона, а также заниматься совершенствованием системы здравоохранения и школьного образования.
Гиллибранд была первой, кто обвинил в 2017 году своего однопартийца сенатора от Миннесоты Эла Франкена в сексуальных домогательствах. После нее это сделали еще более десяти женщин.